17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Britská banka Revolut prichádza o významných vedúcich pracovníkov. Dôvod?

Britská banka Revolut prichádza o významných vedúcich pracovníkov. Dôvod?

Britská banka Challenger Revolut má prísť o významných vedúcich oddelení, ktorí v spoločnosti pôsobia od jej začiatkov. Odchody sú súčasťou prebiehajúceho procesu rebasingu spoločnosti.

Medzi odchádzajúcimi je Chad West, riaditeľ globálneho marketingu a komunikácie. West bol na tejto pozícii od apríla 2017.

Podľa Westa v najbližších mesiacoch zaujme on sám najvyššiu pozíciu pri nemenovanom startupe. Rozhodnutie odísť nebolo jednoduché, ale je čas na novú výzvu a cestu späť k mojim startupovým koreňom!” povedal.

Vedúci obchodného produktu spoločnosti Revolut, Vaidas, tiež uvoľňuje svoje miesto po boku globálnej vedúcej oddelenia rastu, Iriny Nicolety Scarlatovej. 

Pokiaľ ide o jej ďalšie plány, Scarlat poznamenáva, že po rokoch „neúprosnej práce” si plánuje urobiť trojmesačné voľno. 

V príspevku na blogu Irina uvádza: „Mám obrovské šťastie, že som bola súčasťou rastovej cesty Revolutu. Tri roky na raketovej lodi boli náročné. To je pravý dôvod, prečo odchádzam. Mám pocit, že som zabehla maratón s rýchlosťou šprintu. Naučila som sa počúvať signály, ktoré dostávam od svojho tela a mysle.” 

Scarlat bola súčasťou éry rýchleho rastu Revolutu a pracovala v Rumunsku ako country manager. Odchody prichádzajú v čase keď spoločnosť Revolut globálne prekonala 15 miliónov používateľov.

Zdroje spoločnosti popierajú proces rebasingu. V prebiehajúcom procese spoločnosť obsadí určité vedúce pozície skúsenejším personálom.

Revolut bol naposledy svedkom odchodu vyšších riadiacich pracovníkov minulý rok uprostred pandémie vírusu Covid-19. Spoločnosť považovala odchod vrcholového riaditeľa za súčasť zvyšovania jej ziskovosti.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Revolut is set to lose key prominent departmental heads. [cit. 2021-03-06]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/revolut-is-set-to-lose-key-prominent-departmental-heads/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments