-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Komodity Nový Kaufland v Nitre: Žiadosť o územné rozhodnutie

Nový Kaufland v Nitre: Žiadosť o územné rozhodnutie

Obchodná sieť Kaufland pripravuje výstavbu nákupného centra v Nitre. Nachádzať by sa malo na Zlatomoraveckej ulici v mestskej časti Chrenová. O výstavbe tohto centra sa medzi miestnymi pošuškávalo už od februára tohto roka. Investor nedávno predložil žiadosť stavebnému úradu o vydanie územného rozhodnutia.

Nový Kaufland za 8 miliónov eur

Známa obchodná sieť s potravinami Kaufland rozširuje svoje pôsobenie. Nové obchodné centrum by tak malo pribudnúť v Nitre, pričom investor kontaktoval aj stavebný úrad a zároveň požiadal o povolenie na hrubé stavebné úpravy bez nutnosti stavebného povolenia. Oficiálny názov projektu je “Obchodné centrum ul. Zlatomoravecká, Nitra”.

V projekte sa uvádza, že nové obchodné centrum má vyrásť na ploche, ktorá sa momentálne využíva na poľnohospodárske účely. Nový Kaufland bude teda stáť na okraji mesta hneď vedľa cesty I/65 po pravej strane za poslednou zástavbou za križovatkou Levická x Chrenovská. Investor v projekte počíta so začiatkom i dokončením výstavby, ktoré vychádza na rok 2021. Náklady tohto projektu sa odhadujú na 8 miliónov eur.

Ako bude vyzerať?

Celková plocha riešeného územia predstavuje viac ako 43.000 štvorcových metrov. Samotná predajná plocha bude pritom zaberať viac ako 5 700 štvorcových metrov. Súčasťou tohto projektu bude aj 282 parkovacích miest. V návrhu je aj zahrnutá sieť chodníkov pre peších i cyklistov a zeleň. Nový cyklo-chodník o šírke 2m bude viesť od OC popri Zlatomoraveckej ceste smer Nitra po areál Saint-Gobain. Pri obchodnom centre budú k dispozícii stojany na bicykle.

Zdroj:

ZOZNAM.SK, 2021. Kaufland žiada o vydanie územného rozhodnutia pre nové obchodné centrum v Nitre. [online]. [cit. 2021-08-04]. Dostupné na: https://openiazoch.zoznam.sk/cl/214673/Kaufland-ziada-o-vydanie-uzemneho-rozhodnutia-pre-nove-obchodne-centrum-v-Nitre

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments