25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Barbados sa stane prvou krajinou na svete s veľvyslanectvom v metavesmíre

Barbados sa stane prvou krajinou na svete s veľvyslanectvom v metavesmíre

Karibská krajina Barbados sa plánuje stať prvou krajinou, ktorá zriadi diplomatické veľvyslanectvo v metaverse verzii internetu pre virtuálnu realitu.

Plán prichádza po tom, čo barbadoské ministerstvo zahraničných vecí a zahraničného obchodu uzavrelo dohodu s Decentralandom, populárnym digitálnym svetom poháňaným kryptomenami, ktorý je zapojený do metavesmíru.

V súlade so zriadením veľvyslanectva vláda pracuje aj na dohodách s ďalšími projektmi metaverse, vrátane Somnium Space a SuperWorld.

Veľvyslanectvo v metaverse umožní občanom virtuálne získať konzulárne služby. Prostredníctvom obchodov budú projekty metaverse pomáhať Barbadosu pri identifikácii a kúpe pozemkov, architektúre virtuálnych veľvyslanectiev a vývoji zariadení spolu s výstavbou „teleportu”, ktorý používateľom umožní pendlovať medzi rôznymi svetmi.

Vďaka dohode krajina plánuje otvoriť veľvyslanectvo v januári.

Vzhľadom na to, že zriadenie veľvyslanectva sa riadi niekoľkými precedensmi, vláda Barbadosu si okrem toho musela najať právneho poradcu, aby zabezpečil, že virtuálne veľvyslanectvo je v súlade s medzinárodným právom.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Barbados to become 1st country globally with an embassy in the metaverse. [online]. [cit. 2021-12-15]. Dostupné na: https://finbold.com/barbados-to-become-1st-country-globally-with-an-embassy-in-the-metaverse/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments