13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Krypto je jedna z najväčších bublín vôbec, uvádza Ryan Payne

Krypto je jedna z najväčších bublín vôbec, uvádza Ryan Payne

Ryan Payne, zakladateľ a prezident spoločnosti Payne Capital Management (PCM), hovorí: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín všetkých čias, ktorá povedie k škaredému krachu trhu.”

PCM je „nezávislý finančný poradca a plánovač NYC so sídlom v New Yorku a Philadelphii, ktorý poskytuje služby klientom po celom svete”.

Vo svojej úlohe prezidenta spoločnosti PCM Payne „spolu navrhuje stratégie investičného a finančného plánovania firmy. Dohliada pritom na všetkých finančných poradcov, aby sa zabezpečilo, že charakteristické myšlienky a filozofie PCM sa správne implementujú”. Tiež „riadi vzdelávacie iniciatívy PCM s cieľom informovať verejnosť o finančnom plánovaní a investovaní na základe cieľov”.

V nedávnom rozhovore pre Yahoo Finance zopakoval Payne vyjadrenia miliardára Charlieho Mungera s tvrdením, že súčasná finančná situácia je mimo kontroly.

Táto éra je ešte šialenejšia ako éra dot-com.

Podľa Payna predstavuje Bitcoin a ďalšie krypto-aktíva významnú bublinu vo finančnej sfére. Spolu môžu byť jednou z najväčších bublín v histórii:

Celá táto vec s Bitcoinom, celá táto kryptomena, je jednou z najväčších bublín vôbec.

Payne predpovedal, že bublina nakoniec praskne, pričom uviedol: „Bude to škaredé.” Dlhoročný finančný poradca poznamenal, že celková trhová kapitalizácia kryptomien sa pohybuje nad 2 biliónmi dolárov v porovnaní s akciami dot-com. Tie mali hodnotu pol miliardy (1 bilión dolárov v dnešných dolároch).

Napriek tvrdeniu, že krypto-trhy sú v bubline, Payne verí, že sa cena Bitcoinu vyšplhá vyššie v dôsledku prebytočnej likvidity na trhoch. Krypto-aktíva porovnal s kasínom a povedal, že množstvo peňazí, ktoré sa nalievajú do tohto odvetvia, ho robí „väčším a väčším“.

Payne odsúdil kryptomeny za to, že sa nepoužívajú komerčne a povedal, že v tomto odvetví „len viac ľudí špekuluje”. Nakreslil paralelu medzi kryptotrhmi a predchádzajúcou technologickou a bytovou bublinou. Zároveň odporučil investorom, aby sa namiesto toho venovali cyklickým akciám.

Vylúčenie zodpovednosti

Názory vyjadrené autorom alebo akýmikoľvek osobami uvedenými v tomto článku majú len informatívny charakter a nepredstavujú finančné, investičné ani iné rady. Investovanie do kryptoaktív alebo obchodovanie s nimi prináša riziko finančnej straty.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, Crypto Is ‘One of the Biggest Bubbles Ever’, Says Payne Capital Management President. [online]. [cit. 2021-12-15]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/12/crypto-is-one-of-the-biggest-bubbles-ever-says-payne-capital-management-president/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments