-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Elon Musk tvrdí, že Dogecoin je vhodnejší na platby ako Bitcoin

Elon Musk tvrdí, že Dogecoin je vhodnejší na platby ako Bitcoin

Elon Musk, tvrdil, že Dogecoin je na transakcie vhodnejší ako Bitcoin, po tom, čo sa stal osobnosťou roka magazínu TIME.

Elona Muska vyhlásil časopis TIME za osobnosť roka 2021. Odmenu mu udelili za „vytvorenie riešení existenčnej krízy, za stelesnenie možností a nebezpečenstiev doby technologických gigantov” a ďalšie hodnotné úspechy.

Po obdržaní odmeny, počas rozhovoru pre TIME Magazine, Musk využil príležitosť porozprávať sa o peniazoch. Prirodzene, hovoril aj o kryptomenách a presnejšie o Bitcoine a Dogecoine.

Predtým, ako sa Musk dostal do témy, obhajoval svoje poverenia a tvrdil, že existuje „veľmi málo ľudí”, ktorí chápu podstatu peňazí lepšie ako on.

„Zohral som významnú úlohu pri vytváraní PayPal. Myslím si, že len málo ľudí rozumie systému peňazí na základnej úrovni tomu, ako vlastne funguje a jeho podrobnej mechanike, lepšie ako ja.”

Potom pokračoval v rozprávaní o Bitcoine. Tvrdil, že objem transakcií BTC je nízky a náklady na transakciu sú vysoké. Pripustil, že „na svojej základnej úrovni” je vhodný na uchovávanie hodnoty.

„Bitcoin v zásade nie je dobrou náhradou za transakčnú menu,” uzavrel Musk.

Potom začal hovoriť o Dogecoine a tvrdil, že „hoci bol vytvorený ako hlúpy vtip, Dogecoin je vhodnejší na transakcie. Celkový transakčný tok, ktorý môžete urobiť s Dogecoinom, je […] oveľa vyšší ako má Bitcoin.”

Musk tiež povedal, že DOGE je mierne inflačný, ale že inflácia je fixné číslo, nie percento. Preto sa bude časom zmenšovať.

Krátko po jwho vyhlásení, tiež tweetoval, že Tesla začne akceptovať DOGE za merch, čo výrazne katapultovalo cenu tohto krypto-aktíva.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, Elon Musk Argues Dogecoin Better Suited for Payments Than Bitcoin. [online]. [cit. 2021-12-15]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/elon-musk-argues-dogecoin-better-suited-for-payments-than-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments