-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Čo je to biohacking a prečo v Dubaji stúpa na popularite?

Čo je to biohacking a prečo v Dubaji stúpa na popularite?

Rastúci počet ľudí chce hacknutím svojej biológie vylepšiť fungovanie svojich tiel a mozgu. Hnutie biohackingu bolo nedávno považované za trend v Silicon Valley, teraz si získava popularitu v Dubaji.

Nadšenci pristupujú k svojpomocnému prístupu a k zlepšeniu svojho zdravia robia zmeny v životnom štýle. Na krajnom konci spektra to môže zahŕňať implantované prístroje a úpravu génov. Kritici ale varujú pred vážnymi zdravotnými rizikami.

Lekársky riaditeľ a praktický lekár spoločnosti DNA Health, Dr. Nasr al Jafari, hovorí: „Biohacking je pojem, ktorý ľudia začali používať buď pri optimalizácii výkonu kognitívneho psychického stavu, fyzického výkonu, alebo ľudí, ktorí sa snažia žiť dlhšie a zdravšie.”

Hacking je pre mnohých jednoduchý a ľahký spôsob, ako dosiahnuť efektívnu zmenu v ich každodennom živote. Môžete sa ale do svojho tela skutočne nabúrať?

Doktor Nasr al Jafari pre Euronews uviedol: „Pri mnohých týchto zásahoch existujú určité pevné, mechanické základy, ktoré by sa nemali narušiť.”

Asim Janjua je zakladateľom spoločnosti Mamo a bol biohackerom skôr, ako vôbec vedel, čo tento pojem znamená.

„Prvou úrovňou pre mňa je dobrý režim okolo jedla a schopnosť porozumieť tomu, čo jete, a jesť dobré jedlo. Druhá etapa toho všetkého je tiež dobrý režim fyzickej aktivity,” dodáva.

Ľadové kúpele, prerušovaný pôst, doplnky na nosenie, ktoré monitorujú srdcovú frekvenciu a kroky, a pitie húb namiesto kávy. To sú všetko praktiky, ktoré získali na popularite.

Biohacking je niečo, do čoho sa už mnohí z nás ponorili pri sledovaní svojho spánku, výživy, aktivít a srdcového rytmu. Pre tých, ktorí sú ochotní experimentovať ďalej, veda a anekdotické dôkazy naznačujú, že riziká sú vyššie, ale prínos pre organizmus a zdravie je potenciálne vyšší.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Biohacking in Dubai rises in popularity. [online]. [cit. 2021-06-05]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/05/31/biohacking-in-dubai-rises-in-popularity

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments