17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Až 70 % tých, ktorí sa dostali na zoznam Forbes 30 pod...

Až 70 % tých, ktorí sa dostali na zoznam Forbes 30 pod 30 2021, pochádza z krypto-priemyslu

Rok 2021 si nezapamätáme len kvôli rekordným cenám kryptomien a kvôli oku lahodiacim oceneniam pre blockchainové podniky, ale aj kvôli novému prílevu talentov do rýchlo expandujúceho sektora.

Zaujímavé je, že až 70 % ľudí nachádzajúcich v rebríčku 30 pod 30 podľa magazínu Forbes pochádzalo z priestoru kryptomien s 21 priekopníkmi a inovátormi blockchainu na zozname. To je takmer dvojnásobok oproti minulému roku.

Zoznam tvorí rôznorodá skupina jednotlivcov vrátane programátorov, umelcov, manažérov a investorov rizikového kapitálu, ktorí spolupracujú na budovaní a investíciách do ďalšej generácie celosvetového trendu NFT.. 

Kto je na zozname Forbes?

Sam Bankman-Fried, 29-ročný zakladateľ a generálny riaditeľ kryptomenovej burzy FTX s čistou hodnotou 26,5 miliardy USD.

Fried nedávno povedal, že trh s kryptomenami bude naďalej znášať pády a býčie zápasy. Určité projekty ale s najväčšou pravdepodobnosťou odolajú cyklom volatility. 

Vitalik Buterin, 27-ročný spolutvorca Etherea (ETH) je najmladším známym krypto-miliardárom na svete s čistou hodnotou 1,4 miliardy USD.

Keď sa Vitalik prvýkrát objavil na zozname 30 pod 30, mal 23 rokov a trhová hodnota Etherea bola viac ako 30 miliárd USD. Jeho čistý majetok sa pritom v tom čase odhadoval na približne 400 miliónov USD. 

V čase písania tohto článku hodnota siete Ethereum presiahla 500 miliárd USD. To z neho robí jedného z najmladších známych miliardárov.

Zdroj:

Finbold, 2021. 70% of those who made Forbes 30 Under 30 2021 list are from the crypto industry. [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://finbold.com/70-of-those-who-made-forbes-30-under-30-2021-list-are-from-the-crypto-industry/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments