23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Coinbase Wallet zavádza podporu pre NFT

Coinbase Wallet zavádza podporu pre NFT

Nezameniteľné tokeny tento rok zasiahli krypto-trh a očakáva sa, že predaj dosiahne do konca roka 2021 takmer 18 miliárd dolárov.

Americká krypto-burza Coinbase urobila nové vylepšenia svojej vlastnej peňaženky vrátane pridania podpory pre nezameniteľné tokeny alebo NFT. To by mohlo viesť k ďalšiemu prijatiu rozšírenia jej prehliadača. 

Spoločnosť v utorok oznámila, že Coinbase Wallet bude čoskoro môcť podporovať NFT, čo používateľom umožní prezerať si ich zbierky a pristupovať k popredným trhoviskám NFT, ako je OpenSea. Coinbase nešpecifikovala presný dátum zavedenia, ale uviedla, že používatelia budú musieť mať nainštalovanú najnovšiu verziu rozšírenia prehliadača, aby mali prístup k týmto funkciám.

Pri pohľade na rok 2022 spoločnosť Coinbase uviedla, že plánuje rozšíriť svoju podporu pre NFT, ako aj sprístupniť a spraviť cenovo dostupnejšie funkcie natívneho decentralizovaného obchodovania na burze. Coinbase Wallet má integračnú funkciu DEX, ktorá umožňuje používateľom prevádzať svoje držby prostredníctvom rôznych decentralizovaných búrz. Ako informoval Cointelegraph, Coinbase nedávno predstavila nové samostatné rozšírenie prehliadača pre svoju peňaženku, ktoré používateľom umožňuje prístup k širšej škále kryptografických aktív na popredných DEX.

Hoci mánia NFT v posledných mesiacoch výrazne ochladla, rast digitálnych zberateľských predmetov je jedným z najviac určujúcich trendov roku 2021. Rubrika denníka Cointelegraph s názvom Cointelegraph Consulting odhaduje, že tržby NFT tento rok presiahnu 17,7 miliardy USD. Údaje z platformy NonFungible ukazujú, že týždenné tržby vyvrcholili koncom augusta na úrovni viac ako 1,6 miliardy dolárov.

Rok 2021 sa stáva charakteristickým rokom pre NFT. Zdroj: NonFungible

Podľa CoinMarketCap je Coinbase podľa celkového objemu druhou najväčšou kryptomenovou burzou na svete. Binance, najväčšia krypto-burza na svete, už podporuje trh NFT a v októbri oznámila podporu pre viacreťazcové vklady a výbery NFT.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, Coinbase Wallet rolls out support for NFTs. [online]. [cit. 2021-12-15]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/coinbase-wallet-rolls-out-support-for-nfts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments