13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Znovuotvorenie Disneylandu by mohlo priniesť impulz pre akcie

Znovuotvorenie Disneylandu by mohlo priniesť impulz pre akcie

Disneyland a ďalšie zábavné parky utrpeli obrovské finančné straty kvôli obmedzeniam súvisiacich s pandémiou.

Vďaka dostupnosti vakcín proti Covid-19, štát uviedol, že 1. apríla umožní znovuotvorenie s novými usmerneniami.

Dr. Mark Ghaly, tajomník kalifornského zdravotníctva a sociálnych služieb, na piatkovej konferencii uviedol, že tematické parky sa môžu otvoriť, akonáhle ich príslušné kraje vstúpia do označenia červenej úrovne.

Fialová je najprísnejšia, zatiaľ čo červená úroveň je druhá najprísnejšia. 

Long Angeles a Orange, kde sídlia zábavné parky Disneyland a Universal Studios, sú od piatku stále vo fialovej úrovni. Očakáva sa, že o týždeň alebo dva postúpia na červenú.

Do zábavných parkov bude povolený vstup iba obyvateľom Kalifornie. Budú otvorené iba na 15% svojej kapacity a na jazdy v interiéroch sa budú vzťahovať časové obmedzenia. Vnútorné stolovanie bude zakázané.

Spoločnosť Walt Disney Company minulý mesiac uviedla, že jej tržby za prvý fiškálny štvrťrok predstavovali 16,2 miliárd $, čo je pokles o 22% oproti minulému roku.

„Najväčšia ujma na prevádzkový príjem v dôsledku vírusu Covid-19 bola odhadovaná vo výške približne 2,6 miliárd $ v segmente Disney Parks, Experiences and Products z dôvodu straty výnosov kvôli zatvoreniu a zníženiu prevádzkových kapacít”, uviedla spoločnosť vo svojej správe o príjmoch.

Napriek negatívnym príjmom za prvý fiškálny štvrťrok však akcie spoločnosti Walt Disney zostali počas celej pandémie odolné a zaznamenali zisk 72% za posledných dvanásť mesiacov.

Otvorenie Disneylandu by mohlo akciám priniesť ešte väčší impulz. Za zmienku stojí aj to, že jej digitálne produkty ako Disney + vysoko podporovali výkonnosť akcií spoločnosti Disney.

Vedúci strediska Disneyland, Ken Potrock, uviedol, že opätovné otvorenie zábavných parkov v Kalifornii pomôže tisícom ľudí vrátiť sa do práce. Okrem toho pomôže podnikom a celej komunite.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. California’s Disneyland re-opening could bring momentum for DIS stock. [cit. 2021-03-10]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/californias-disneyland-re-opening-could-bring-momentum-for-dis-stock/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments