23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Virgin žaluje Brightline kvôli poškodeniu mena jej značky

Virgin žaluje Brightline kvôli poškodeniu mena jej značky

Spoločnosť Virgin Enterprises, ktorej zakladateľom je Sir Richard Branson, žaluje americkú železničnú spoločnosť o 251 miliónov $ kvôli jej rozhodnutiu vylúčiť z vlakov meno Virgin.

Spoločnosť disponovala 20-ročnou licenčnou dohodou, ktorá umožnila Brightline predstaviť Virgin Trains USA pod novou značkou výmenou za autorské honoráre.

Spoločnosť Virgin tvrdí, že Brightline sa dohody vzdáva a aj to, že meno značky bolo poškodené.

Naopak Brightline tvrdí, že spoločnosť Virgin nie je už po pandémii „značkou s medzinárodnou reputáciou”.

Napriek tomu uviedla spoločnosť Virgin, že si zachovala svoj status medzinárodne uznávanej značky. Obvinenie z poškodenia značky Virgin označila za „cynické a podvodné”.

V roku 2018 uzavrela Virgin licenčnú dohodu so spoločnosťou Brightline. Tá prevádzkuje vlakovú dopravu medzi Miami a plážou West Palm na Floride s plánmi na rozšírenie linky do Orlanda, domova Disney Worldu.

Existujúca služba bola pozastavená v marci 2020 a očakáva sa, že bude obnovená až v priebehu tohto roka.

Brightline plánuje tiež trasu medzi Apple Valley, neďaleko Los Angeles a Las Vegas.

Ťažký rok pre Virgin

Vlakový dopravca najskôr signalizoval, že by dohodu mohol zrušiť v apríli. Vtedy pandémia Covid-19 zasiahla podniky Virgin Group zamerané na cestovanie.

Letecké spoločnosti Virgin Atlantic zrušili tisíce pracovných miest v rámci záchranného plánu v hodnote 1,7 miliardy $.

Richard Branson sa dokonca ponúkol, že využije svoje luxusné ostrovné letovisko ako záruku na zabezpečenie štátnej pomoci pre spoločnosť Virgin Atlantic.

Firma takisto oddialila štart svojej prvej výletnej lode. Jej telocvične a hotely boli zatvorené.

Virgin tvrdí, že Brightline nemôže zákonne zrušiť zmluvu najskôr do roku 2023, a dokonca by musela zaplatiť výstupný poplatok.

Túto spoločnosť žaluje o 251,3 milióna $, ktoré by podľa nej pokryli autorské honoráre, ktoré mala dostať do tohto dátumu, plus poplatok za predčasné ukončenie.

Zdroj:

BBC, 2021. Virgin sues partner over claims about its brand value. [cit. 2021-03-09]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56317444

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments