13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny NiceHash vyzýva používateľov, aby prestali používať softvér Phoenix miner kvôli možnému podvodu

NiceHash vyzýva používateľov, aby prestali používať softvér Phoenix miner kvôli možnému podvodu

Sprostredkovateľ hash power v oblasti kryptomeny, NiceHash, varoval svojich používateľov, aby zbystrili pozornosť pred možným podvodom. 

Vyhlásenie spoločnosti NiceHash naznačuje, že rozhodnutie viedlo k nedávnej aktivite vývojára minerov.

NiceHash poznamenáva: „Domnievame sa, že autor softvéru Phoenix miner chce zakryť svoje stopy a zmiznúť alebo dokonca urobiť niečo zlomyseľné. Okamžite sme deaktivovali Phoenix miner z NiceHash Miner a všetkým odporúčame, aby ho okamžite prestali používať.”

Tvorca softvéru Phoenix miner je neznámy

Situácia je ešte komplikovanejšia, pretože autor Phoenix mineru nie je známy. Softvér zároveň nemá žiadny digitálny znak, čo predstavuje významné riziko pre potenciálnych aj existujúcich používateľov.

Sprostredkovateľ hash power ďalej uvádza, že každé stiahnutie treťou stranou bude pravdepodobne falošné alebo škodlivé.

Z toho dôvodu sa používateľom odporúča, aby boli na pozore pri zdieľaní citlivých informácií so zariadením, ako sú osobné údaje alebo číslo bankového účtu. NiceHash odporúča preinštalovať operačný systém a povoliť dvojfaktorové bezpečnostné overenie.

Stalo sa tak sotva dva týždne po tom, čo americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo troch severokórejských štátnych príslušníkov z dôvodu hackerstva niekoľkých kryptomien.

Hackeri sa údajne zamerali na NiceHash počas jeho posledného napadnutia z decembra 2017. NiceHash bol napadnutý hackerom a stratil 4 736 BTC, čo pri súčasnej trhovej hodnote predstavuje 240 miliónov $.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. NiceHash urges users to stop using Phoenix crypto miner over possible fraud. [cit. 2021-03-10]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/nicehash-urges-users-to-stop-using-phoenix-crypto-miner-over-possible-fraud/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments