13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Zástupcovia Nathana ‘Doggface‘ Apodacu tvrdia, že Stevie Nicks nedovolí použitie „Dreams" pri...

Zástupcovia Nathana ‘Doggface‘ Apodacu tvrdia, že Stevie Nicks nedovolí použitie „Dreams” pri predaji NFT

Apodaca si vyskúšal vstup do hry NFT predajom originálneho klipu. Ten sa mal začať predávať v piatok prostredníctvom stránky Rarible market za minimálnu počiatočnú cenu 500 000 $.

Kvôli ochrane a právam sa zástupcovia Apodacu obrátili na spoločnosť Warner Music Group, ktorá vlastní zákonné práva na album „Dreams”. 

Podľa najnovších informácií neboli práva zabezpečené a klip v hodnote 500 000 $ je na predaj iba s originálnymi vlastnými zábermi bez hudby.

Z podobných dôvodov je tiež rozmazané logo Ocean Spray na fľaši od džúsu, ktoré Apodaca vlastní. 

Problém nastal keď jeden zo skladateľov spolupracujúcich na albume „Dreams” Stevie Nicks nedovolila, aby sa pri predaji Apodacovho NFT použila skladba „Dreams”.

Apodacov tím ponúkol Nicksovej polovicu peňazí z predaja, ona to však odmietla. 

Zástupcovia Apodacu dodávajú, že Stevie neuznala jeho video, v ktorom hrá skladba „Dreams”, na rozdiel od ostatných členov Fleetwood Mac. 

Svoj postoj nezmenila, a to aj napriek tomu, že sa vďaka tomuto virálnemu videu podarilo kapele opätovne dostať do pozornosti. 

Apodaca sa domnieva, že odmietnutie Nicksovej je dostatočným dôkazom toho, že si neželá byť spájaná s ním alebo s virálnym videom. Napriek tomu chce aukciu NFT aj naďalej uskutočniť, a to aj napriek posunutiu dátumu aukcie na 27. marca. 

Minimálna otváracia cena zostáva na 500 000 $.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Reps for Nathan ‘Doggface’ Apodaca Say Stevie Nicks Won’t Allow ‘Dreams’ to Be Used in NFT Sale. [online]. [cit. 2021-03-21]. Dostupné na: https://www.complex.com/music/stevie-nicks-dreams-doggface-nft-sale

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments