Zástupcovia Nathana ‘Doggface‘ Apodacu tvrdia, že Stevie Nicks nedovolí použitie „Dreams“ pri predaji NFT

0
125

Apodaca si vyskúšal vstup do hry NFT predajom originálneho klipu. Ten sa mal začať predávať v piatok prostredníctvom stránky Rarible market za minimálnu počiatočnú cenu 500 000 $.

Kvôli ochrane a právam sa zástupcovia Apodacu obrátili na spoločnosť Warner Music Group, ktorá vlastní zákonné práva na album „Dreams“. 

Podľa najnovších informácií neboli práva zabezpečené a klip v hodnote 500 000 $ je na predaj iba s originálnymi vlastnými zábermi bez hudby.

Z podobných dôvodov je tiež rozmazané logo Ocean Spray na fľaši od džúsu, ktoré Apodaca vlastní. 

Problém nastal keď jeden zo skladateľov spolupracujúcich na albume „Dreams“ Stevie Nicks nedovolila, aby sa pri predaji Apodacovho NFT použila skladba „Dreams“.

Apodacov tím ponúkol Nicksovej polovicu peňazí z predaja, ona to však odmietla. 

Zástupcovia Apodacu dodávajú, že Stevie neuznala jeho video, v ktorom hrá skladba „Dreams“, na rozdiel od ostatných členov Fleetwood Mac. 

Svoj postoj nezmenila, a to aj napriek tomu, že sa vďaka tomuto virálnemu videu podarilo kapele opätovne dostať do pozornosti. 

Apodaca sa domnieva, že odmietnutie Nicksovej je dostatočným dôkazom toho, že si neželá byť spájaná s ním alebo s virálnym videom. Napriek tomu chce aukciu NFT aj naďalej uskutočniť, a to aj napriek posunutiu dátumu aukcie na 27. marca. 

Minimálna otváracia cena zostáva na 500 000 $.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Reps for Nathan ‘Doggface’ Apodaca Say Stevie Nicks Won’t Allow ‘Dreams’ to Be Used in NFT Sale. [online]. [cit. 2021-03-21]. Dostupné na: https://www.complex.com/music/stevie-nicks-dreams-doggface-nft-sale

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here