25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum: Ponuka sa zmenšuje, dopyt stúpa

Ethereum: Ponuka sa zmenšuje, dopyt stúpa

Podľa údajov analytika kryptomeny, Santimenta, je pomer ponuky Etherea (ETH) na burzách k celkovej ponuke kryptomeny na 28 -mesačnom minime.

Konkrétna percentuálna hodnota klesla ETH na burzách pod 20%. To je najnižšia hodnota, odkedy analytik začal zaznamenávať údaje.

Pred viac ako rokom toto percento dosiahlo rekordnú hodnotu 27%. 

Ponuka však zaznamenala stály pokles, keď hodnota širšieho trhu s kryptomenami začala rásť, čo spôsobilo prudký nárast dopytu po ETH.

V čase rekordne vysokej ponuky ETH bola jeho cena niečo vyše 110 $. V súčasnosti sa ETH obchoduje za 1 788,56 $. 

ETH navyše prelomilo kľúčovú úroveň 2 000 USD a dostalo sa na historické maximum 2 042,93 $ len pred niekoľkými týždňami.

Trend týkajúci sa dostupnosti ETH na burzách kryptomien môže byť výsledkom zvýšeného inštitucionálneho záujmu.

Napríklad spoločnosť Grayscale Investments prevádzkuje investičný nástroj na podporu ETH s názvom Grayscale Ethereum Trust (GETH). 

To priťahuje investície od väčších inštitúcií.

Trust má pod správou ETH v hodnote necelých 5,7 miliárd $. To predstavuje takmer 2% z celkovej ponuky ETH na trhu.

GETH je navyše druhým najpopulárnejším trustom prevádzkovaným investičnou spoločnosťou. Na prvom mieste sa umiestňuje Greyscale Bitcoin Trust.

Vzhľadom na to, že prvé dve najväčšie kryptomeny naďalej lákajú veľké inštitúcie na trh, časť pozornosti pútajú aj ďalšie kryptomeny.

Dňa 20. marca zaznamenalo Chainlink (LINK) nedostatok dodávok na špičkových burzách kryptomien. Tento nedostatok nastal po tom, čo spoločnosť Grayscale oznámila svoje plány v dôveru LINK.

Podľa všetkého trh očakáva, že LINK pôjde v inštitucionálnych investíciách rovnakou cestou ako Ethereum.

Ak bude tento nedostatok ponuky pokračovať a dopyt bude naďalej rásť, môžeme očakávať, že trh sa pravdepodobne chystá na veľký posun smerom nahor.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. ETH Supply on Exchanges Hits 28-Month Low. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://beincrypto.com/eth-supply-on-exchanges-hits-28-month-low/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments