27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Ekonomika Zamestnanci kórejského finančného regulátora nariadili nahlásiť držanie kryptomeny

Zamestnanci kórejského finančného regulátora nariadili nahlásiť držanie kryptomeny

Predseda kórejskej komisie pre finančné služby (FSC), Eun Sung-soo, nariadil úradníkom FSC, ktorí sú držiteľmi kryptomeny, aby do 7. mája podávali správy o svojich investíciách.

Zamestnanci spoločnosti FSC, ktorí musia podávať správy, sú tí, ktorí riadia technologický vývoj vo virtuálnej mene, sú zodpovední za navrhovanie a uplatňovanie zákonov o virtuálnej mene, a ktorí podávajú správu o kryptomenách.

Článok v denníku Korea Times zaznamenal komparatívny nedostatok regulácie okolo investícií úradníkov FSC do kryptomeny v porovnaní s tradičnými finančnými produktmi.

Zatiaľ čo sa od zamestnancov FSC očakáva, že upovedomia predsedu Sung-soo, v prípade, že obchodujú s kryptomenou a pri investovaní majú zakázané riadiť sa tými informáciami, ktoré získali prostredníctvom svojho privilegovaného postavenia, reportér denníka Korea Times, Lee Kyung-min, zaznamenal len menšie pokuty za porušenie pravidiel:

Tieto opatrenia nie sú záväzné a pokuty za ich porušenie nie sú vysoké.”

Predseda FSC sa nedávno rozhorčil nad juhokórejskou krypto-komunitou. Tá vyzvala dospelých, aby prostredníctvom riskantných špekulácií neboli negatívnym príkladom pre mladšie generácie.

„Práve dospelí sú zodpovední za usmerňovanie mladých ľudí, ktorí idú zlou cestou. Pre nich je obchodovanie ešte príliš riskantné vzhľadom na vysokú volatilitu cien,” uviedol.

V reakcii verejnosti takmer 130 000 obyvateľov podpísalo online petíciu, aby sa Eun Sung-soo zdržal akýchkoľvek komentárov. V tejto petícii sa uvádza:

„Je pre Eun nadmieru povýšenecké a pokrytecké, aby dával prednášky dnešným pracovitým mladým ľuďom, pre ktorých je nepredstaviteľne ťažké vlastniť dom, a už vôbec nie mať akýkoľvek finančný majetok. Eun uviedol, že jeho hodnota nehnuteľností sa za posledných pár rokov zvýšila. Nemá preto právo prednášať nám o tom, čo je správne a čo nie.”

Južná Kórea sa nedávno usilovala posilniť svoj regulačný dohľad nad krypto-aktívami. Národné zhromaždenie v marci schválilo návrh zákona, ktorý vyžaduje povolenie na miestne krypto-burzy na základe prísneho overovania identity.

Firmám narábajúcim s krypto-aktívami budú takisto hroziť tvrdé pokuty za nesplnenie povinností ohľadom nahlasovania. FSC pritom hrozí za neohlásenie až päťročné väzenie.

Spoločnosť Cointelegraph vo februári informovala, že juhokórejské ministerstvo financií urýchlene zaviedlo kontroverznú 20 % daň zo zisku kryptomeny nad 2300 USD. Tá má teraz vstúpiť do platnosti 1. januára 2022.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Employees of Korea’s financial regulator ordered to report crypto holdings. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/employees-of-korea-s-financial-regulator-ordered-to-report-crypto-holdings

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments