Robert Kiyosaki: Prichádza krach a depresia, pretože falošná inflácia sa zrýchľuje

0
170

Podnikateľ a autor knihy o osobných financiách s názvom „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki predpovedal významný krach a depresiu trhu. To je scenár, ktorý ovplyvní niekoľko investičných aktív vrátane kryptomien.

Kiyosaki prostredníctvom svojho účtu na Twitteri tvrdil, že krach bude iniciovaný pokračujúcou „falošnou infláciou“. Tú vyvolal Federálny rezervný systém spolu s administratívou prezidenta Joea Bidena.

Odporučil ale, že krach predstavuje dokonalú príležitosť na investovanie do kryptomien, zlata alebo striebra. Zároveň varoval investorov, aby boli opatrní.

„FED a Biden presadzujú falošnú infláciu. Blíži sa pád a depresia. Zrúti sa aj zlato, striebro, kryptomeny a nehnuteľnosti,“ povedal Kiyosaki.

USA v súčasnosti zápasí s historickými úrovňami inflácie a prostredie znovu rozprúdilo diskusiu o ideálnom zabezpečení proti inflácii medzi zlatom a kryptomenami.

Autor predpovedal, že aktívum (Bitcoin) zostáva do značnej miery netestované, pričom predpokladá, že v nasledujúcich piatich rokoch dosiahne približne 1,2 milióna USD.

Kiyosaki predtým úspešne predpovedal, že Bitcoin v roku 2021 prekoná hranicu 50 000 USD v dôsledku nestability americkej ekonomiky.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. ‘Crash and depression coming’ as fake inflation accelerates, says Robert Kiyosaki. [online]. [cit. 2021-12-11]. Dostupné na: https://finbold.com/crash-and-depression-coming-as-fake-inflation-accelerates-says-robert-kiyosaki/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here