-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť mStable prichádza na trh Polygonu

Spoločnosť mStable prichádza na trh Polygonu

Protokol s defi-výťažkom mStable sa stal najnovším modelom, ktorý prijal riešenie škálovania v druhej vrstve. Dnes oznámil svoje nasadenie na serveri Polygon (predtým Matic).

Sporiaci účet mStable, ktorý generuje úroky, dva z jeho „meta-stabilných coinov s minimálnym rizikom”, a funkcie výmeny majetku, je teraz aktívny na serveri Polygon, ktorý svojim používateľom ponúka nižšie poplatky v porovnaní s nasadením siete Ethereum.

Polygon je sieť druhej vrstvy, ktorá spracováva transakcie na svojom bočnom reťazci a potom ich spája do ďalšieho bloku. Ten je produkovaný sieťou Ethereum.

V oznámení z 27. apríla spoločnosť mStable zdôraznila bariéru, ktorú predstavuje nedávna kríza poplatkov v spoločnosti Ethereum pre misiu sektora DeFi na demokratizáciu financií:

„S mierami takmer nulových úspor v tradičných financiách existuje obrovský latentný dopyt po bezpečnom, spoľahlivom a vysoko výnosnom sporiacom účte. Program mStable Save bol postavený za účelom splnenia tohto dopytu. Bohužiaľ vzhľadom na nedávne vysoké poplatky spoločnosti Ethereum je prostredníctvom cien väčšina používateľov z trhu vytlačená.”

Generálny riaditeľ James Simpson vyjadril podporu škálovaciemu riešeniu spoločnosti Polygon vyhlásením: „Polygon je škálovateľný, ponúka takmer bezplatné transakcie, priťahoval ťažké váhy spoločnosti DeFi a s nimi miliardy likvidity. To všetko sa deje pri ukotvení k mainchainu Ethereum a k jeho komunite“.

Spoločnosť mStable tiež vyhotovila tri hlavné pripravované vydania pre nasadenie Polygonu. Tie zahŕňajú stimuly likvidity, bezplatné transakcie partnerstve s Biconomy a prepojenia medzi verziami mainnetu Polygon a Ethereum.

Nasadenie protokolu na Polygon prichádza v čase, keď čoraz viac protokolov DeFi skúma riešenia druhej vrstvy. 

Aave prilákal do vydania Polygonu do 10 dní od uvedenia likviditu v hodnote 1 miliardy USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. mStable launches on Polygon, hopes to attract defi users ‘priced out’ of ETH. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/mstable-launches-on-polygon-hopes-to-attract-defi-users-priced-out-of-eth

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments