Zamestnanci Bieleho domu, ktorí v minulosti užívali marihuanu, boli suspendovaní alebo prepustení

0
131

Niekoľko zamestnancov Bieleho domu bolo údajne suspendovaných alebo požiadaných, aby rezignovali z dôvodu užívania marihuany v minulosti.

Stalo sa tak napriek pôvodným sľubom, že by sa táto skutočnosť u zamestnancov prehliadla.

Denník Daily Beast uvádza, že desiatky mladých zamestnancov Bidenovho Bieleho domu bolo prepustených. Stalo sa tak napriek sľubu, že akékoľvek rekreačné užívanie tejto drogy ich nebude diskvalifikovať. 

Zamestnanci, ktorí v oficiálnom dokumente v rámci previerky osôb pracujúcich v Bielom dome odhalili svoje minulé užívanie marihuany, boli okamžite prepustení alebo potrestaní.

Keď sa správy objavili, tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psaki napísala na Twitter: „Pred niekoľkými týždňami sme oznámili, že Biely dom spolupracoval s bezpečnostnou službou na aktualizácii politík, aby sa zabezpečilo, že minulé užívanie marihuany by automaticky neznemožnilo zamestnancom slúžiť v Bielom dome,“ napísala.

Opak sa však stal realitou.

Vo februári Biely dom uviedol, že zamýšľa preskúmať minulé užívanie marihuany u svojich zamestnancov bez ohľadu na to, či jej užívanie bolo na území štátu, kde je legálna.

„Politika Bieleho domu zachová absolútne najvyššie štandardy služieb vo vláde, ktoré prezident od jeho administratívy očakáva. Zároveň uznáva realitu, že štátne a miestne zákony týkajúce sa marihuany sa za posledné roky v celej krajine výrazne zmenili,“ uviedol hovorca Bieleho domu.

Joe Biden nikdy nebol fanúšikom marihuany. Počas svojej politickej kariéry sa mnohokrát vyjadril, že užívanie marihuany by mohlo v budúcnosti viesť k ťažšiemu užívaniu drog. 

Liečivá marihuana je v súčasnosti legálna podľa odporúčania lekára v 35 štátoch. Na rekreačné použitie je marihuana legálna v 14 štátoch USA.

Len minulý mesiac guvernér New Jersey, Phil Murphy, podpísal tri návrhy zákonov, ktoré legalizujú rekreačnú marihuanu v štáte. 

Republikánsky guvernér štátu Nebraska, Pete Rickets, zasa uviedol nasledovné: „Legalizácia marihuany zabije vaše deti.“ 

Je zrejmé, že marihuana je stále rozporuplnou témou medzi politikmi.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Staffers Over Marijuana Use, Disregarding Previous Promises of Overlooking. [online]. [cit.2021-03-21]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/joe-biden-staffers-fired-over-marijuana-use

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here