21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Trump Hotels boli potichu odstránené z luxusnej siete hotelov v rámci cestovného...

Trump Hotels boli potichu odstránené z luxusnej siete hotelov v rámci cestovného ruchu

Spoločnosť Virtuoso, najväčšia svetová sieť cestovného ruchu v oblasti luxusu, ktorej motto je „najlepší z najlepších“, v tichosti vyškrtla všetkých 10 hotelov a letovísk pod značkou Trump zo zoznamu preferovaných partnerov.

Hovorca spoločnosti Virtuoso potvrdil, že spoločnosť Trump Hotels prestala byť preferovaným partnerom začiatkom tohto mesiaca, ale odmietol sa k tomu bližšie vyjadriť.

Bez ohľadu na to, ako spoločnosť Trump Hotels opustila spoločnosť Virtuoso, by mohol odchod poškodiť Trumpovo hotelové a licenčné podnikanie. 

Od roku 2019 bol zaznamenaný pokles o 24 miliónov USD, rovnako aj jeho golfové strediská v Miami a Európe, ktoré klesli o ďalších 120 miliónov USD.

Pre päťhviezdičkové luxusné hotely pravdepodobne neexistuje prestížnejšie združenie v sieti ako Virtuoso. 

Jedným zo spôsobov, ako Virtuoso vyniká, je jeho starostlivý systém preverovania, ktorý dodáva všetkým stranám v sieti exkluzivitu. 

„Všetko, čo robíme, je iba na pozvanie,” povedala Belles, výkonná riaditeľka spoločnosti pre globálne vzťahy s verejnosťou.

Je zaujímavé, že dva hotely spájané s Trumpom zostávajú v katalógu spoločnosti Virtuoso. 

Donald Trump nikdy nevlastnil hotel Trump SoHo navrhnutý Davidom Rockwellom s 391 izbami na rohu ulíc Spring a Varick v New Yorku. 

Získal však licenciu na svoje meno a spoločnosť Trump International Hotels tento objekt spravovala. 

Po prezidentských voľbách v roku 2016 ho trápilo problémové financovanie, oneskorenie výstavby, súdny spor z podvodu a rýchly pokles podnikania. 

Po tom, čo hotel v roku 2017 prerušil obchodný vzťah s Trumpom, dostal sa na trh s novou identitou vyhľadávaná ako destinácia The Dominick na dolnom Manhattane.

Podobné pozadie existuje aj pre Trumpov nešťastný projekt v Toronte.

Donald Trump opakovane povedal svetu, že investoval svoje vlastné peniaze do 65-poschodového hotela Trump International Hotel and Tower Toronto. Až neskôr priznal, že išlo o licenčnú dohodu. 

Súdne spory od skutočných investorov bankrotovali hotelového developera a nový vlastník okamžite odstránil Trumpovo meno a vykonal významnú renováciu. 

Znovuzrodeným hotelom je teraz luxusný hotel St. Regis Toronto, ktorý je súčasťou portfólia Marriott.

Spoločnosť Trump Hotels mohla prísť o štatút preferovaného partnera z akýchkoľvek dôvodov. 

Spoločnosť Virtuoso podľa Belles hodnotí hotely na základe mnohých faktorov, vrátane spätnej väzby od cestovných poradcov aj od klientov.

Do týždňa po návrate z výletu dostanú klienti pozvanie ohodnotiť ich skúsenosti. 

„Monitorujeme to veľmi, veľmi pozorne,” povedala Belles. 

„Ak niekto zanechá negatívne či nie veľmi dobré hodnotenie, umožní nám to vstúpiť a vyhodnotiť, čo sa deje,” dodala.

Každý rok sa uskutočňuje ďalšie hodnotenie a ďalšia zmluva, uviedla Belles. „Takže to neznamená, že keď ste tento rok súčasťou katalógu Virtouso, budete do neho patriť aj ten budúci.”

Zdroj:

FORBES, 2021. Trump Hotels Were Quietly Removed From The Travel Industry’s Most Important Luxury Network. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://www.forbes.com/sites/suzannerowankelleher/2021/03/19/trump-hotels-were-quietly–removed-from-the-travel-industrys-most-important-luxury-network/?sh=4a86dd9b3090

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments