17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Ekonomika Zákonodarcovia z Louisiany podporili návrh zákona: Bitcoin by sa mohol potenciálne stať...

Zákonodarcovia z Louisiany podporili návrh zákona: Bitcoin by sa mohol potenciálne stať novou menovou rezervou

Snemovňa reprezentantov v Louisiane schválila návrh zákona, v ktorom oceňuje Bitcoin a jeho tvorcu, Satoshi Nakamota, za „príspevok k ekomickej bezpečnosti”.

V ňom sa uvádza, že kryptomena by sa mohla potenciálne stať novým rezervným aktívom a nahradiť zlato:

„Vzhľadom na to, že konečná a maximálna kapacita výroby BTC je iba dvadsaťjeden miliónov, mohol by potenciálne nahradiť zlato ako menovú rezervu.”

Návrh zákona tiež spomína, že Bitcoin je úplne prvým decentralizovaným biliónovým aktívom chrániacim ľudí pred znehodnotením meny po celom svete.

Zákonodarcovia v Lousiane vyzývajú štátne a miestne vlády, aby zvážili spôsoby, ako z novej technológie profitovať.

Štáty na juhu USA teraz predbiehajú krivku, čo sa týka prijatia Bitcoinu. Jackson, ôsme najväčšie mesto v Tennessee, plánuje pridať do svojej súvahy Bitcoin.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Louisiana Lawmakers Back Bill That Says Bitcoin Could Potentially Become New Monetary Reserve. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://u.today/louisiana-lawmakers-back-bill-that-says-bitcoin-could-potentially-become-new-monetary-reserve

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments