13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny PlanB tvrdí, že pokles ceny BTC neznamená koniec

PlanB tvrdí, že pokles ceny BTC neznamená koniec

Cena Bitcoinu (BTC) za približne posledný deň klesala z maxima nad 60 000 USD pod 50 000 USD. To ale podľa známeho krypto-analytika PlanB nevyhnutne neznamená, že bull market aktíva sa skončil.

„Cena #Bitcoin sa zvyšovala 6 mesiacov po sebe, až do tohto mesiaca. Vyzerá to ako pokles v polovici cesty, ktorý sme videli aj v rokoch 2013 a 2017.”

PlanB je v krypto-priemysle známy svojím modelom Bitcoin Stock-to-Flow alebo S2F. Postavil tiež množstvo ďalších modelov koncepcie, ktoré zohľadňujú rôzne aspekty.

Piatkový tweet tohto krypto-analytika obsahoval aj graf cenových akcií Bitcoinu počas bullish trhov. Tie nasledovali po každom z jeho predchádzajúcich polčasov. K prelomom došlo v rokoch 2012, 2016 a 2020. Bull market nasledoval v rokoch 2013, 2017 a 2020/2021.

Na základe grafu BLX spoločnosti BraveNewCoin na TradingView, počas bullish sezóny roku 2013, po výraznej cenovej akcii smerom nahor, utrpel Bitcoin medzi aprílom a júlom 2013 pád okolo 75 %. 

Po tomto poklese pokračoval Bitcoin v zaznamenávaní významných ziskov pred hitom roku 2014.

V septembri 2017 utrpel Bitcoin po výrazných ziskoch pokles zhruba o 40 %. V ďalších mesiacoch ale dosiahol nové maximá a rok nato padol na bear market.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. PlanB speculates that BTC price fall doesn’t mean the end. [online]. [cit. 2021-04-24]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/planb-speculates-that-btc-price-fall-doesn-t-mean-the-end

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments