23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Tim Draper: „Bitcoin uľahčuje globálnu ekonomiku”

Tim Draper: „Bitcoin uľahčuje globálnu ekonomiku”

Vo svojom prejave na webovom summite Collision vo štvrtok Tim Draper uviedol, že Bitcoin (BTC) môže stimulovať vlády po celom svete, aby súťažili o pozornosť a oddanosť, a zdanlivo o peniaze, svojich občanov. 

Podľa investora rizikového kapitálu:

„Ľudia si už začali uvedomovať, že by radšej mali Bitcoin ako nekrytú menu,” uviedol Draper. „Bitcoin uľahčuje globálnu ekonomiku z ekonomického hľadiska, pretože je to globálna mena. Je jej úplne jedno, kde sú hranice. Nie je to spojené s národnosťou,” dodal.

Nedávna správa z krypto-burzy Gemini naznačuje, že v Spojených štátoch amerických malo záujem o vstup do kryptomeny viac žien ako mužov. Správa zo Svetového ekonomického fóra na druhej strane naznačuje, že ženy nie sú dostatočne zastúpené v odvetviach spojených s technológiou blockchain.

„Ukázalo sa, že iba jednu zo 14 bitcoinových peňaženiek vlastní žena,” uviedol Draper. Poukázal na to, že ženy kontrolujú 85 % maloobchodných výdavkov v USA.

Draper uviedol, že drží „veľa” svojho portfólia v BTC po tom, čo pred dvoma rokmi opustil verejné akcie v prospech kryptomeny. 

Minulý rok predpovedal, že cena kryptomeny do roku 2023 dosiahne 250 000 USD. 

V čase písania tohto článku bola cena BTC 51 773 USD. Za posledných 24 hodín klesla o 6 %.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE 2021. Bitcoin facilitates a global economy, says Tim Draper. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-facilitates-a-global-economy-says-tim-draper

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments