21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Zákonodarcovia v americkom štáte Nebraska urobili ďalší krok k schváleniu zákona o...

Zákonodarcovia v americkom štáte Nebraska urobili ďalší krok k schváleniu zákona o kryptomenách

Podľa tweetu senátorky Julie Slam z 19. mája práve prešiel návrh zákona s názvom LB 649 do posledného kola. Senátorka dodala, že návrh zákona ustanovuje celoštátny rámec pre banky kryptomien a digitálne aktíva v Nebraske:

„Sme nadšení z toho, že Nebraska bude národným lídrom v kryptomene,” uviedla.

Cieľom nového zákona je prijať zákon o finančných inováciách v Nebraske a vytvoriť inštitúcie depozitára kryptomien. Okrem toho je cieľom aj zabezpečiť prevádzku, dohľad a reguláciu aktív.

Podľa oficiálneho harmonogramu udalostí bol návrh zákona podpísaný na registráciu a preskúmanie dňa 10. mája. Teraz bol prijatý a prešiel do konečnej fázy.

Ak by bol zákon prijatý, z Nebrasky by sa stal druhý americký štát, ktorý formálne legalizoval chartu pre banky zamerané na kryptomeny. 

Americký štát Wyoming tak urobil ako prvý v septembri 2020.

Senátor Mike Flood predstavil zákon o transakciách v digitálnych aktívach a v januári prijal zákon o finančných inováciách z Nebrasky na 107. legislatívu štátu s nádejou, že to môže pomôcť štátu profitovať z pracovných miest v oblasti technológií a financií.

V tom čase údajne senátor Steve Erdman uviedol, že návrh zákona nie je ani zďaleka taký, aby bol v podobe, v ktorej by mohol prejsť, v reakcii na skepsu niektorých zákonodarcov. 

O tri mesiace neskôr je návrh zákona oveľa bližšie k spokojnosti tých, ktorí ho podporujú, ako sú napr. senátori Flood a Slama.

Keď bol návrh zákona predstavený, Flood uviedol: „Toto je príležitosť, ktorá sa stane raz za život nielen môjmu okresu, ale aj štátu Nebraska.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Nebraska bill to allow banks to offer crypto services passes to final round. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/nebraska-bill-to-allow-banks-to-offer-crypto-services-passes-to-final-round

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments