21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Zákazníci rušia svoje objednávky Cybertrucku po tom, čo spoločnosť Tesla pozastavila platby...

Zákazníci rušia svoje objednávky Cybertrucku po tom, čo spoločnosť Tesla pozastavila platby BTC

Niekoľko zákazníkov spoločnosti Tesla údajne ruší svoje predobjednávky Cybertrucku po tom, čo výrobca elektrických vozidiel pozastavil platby v BTC z dôvodu ochrany životného prostredia.

Mnohých zákazníkov očividne potrápilo rozhodnutie spoločnosti Tesla zrušiť Bitcoin ako formu platby.

Jeden z používateľov naznačil, že rozhodnutie spoločnosti Tesla o BTC bolo dezinformované a Muska obvinil z propagácie altcoinov na verejnosti.

Musk oznámil, že výrobca elektromobilov už nebude akceptovať platby v BTC. Je to kvôli obavám z narastajúceho používania fosílnych palív na ťažbu kryptomeny. Musk uviedol:

„Kryptomena je dobrý nápad na mnohých úrovniach a veríme, že má sľubnú budúcnosť, ale nemôže to pre životné prostredie znamenať veľké náklady. Spoločnosť sa podľa neho pozerá po ďalších kryptomenách, ktoré spotrebúvajú menej energie.”

Na ospravedlnenie rozhodnutia spoločnosti Tesla, Musk uviedol, že spotreba energie na ťažbu BTC v posledných mesiacoch prudko vzrástla, pričom k 10. máju dosiahla 148TwH.

Cybertruck je futuristický projekt spoločnosti Tesla. Elon Musk oznámil, že má 250 000 predobjednávok.

Hodnota Bitcoinu klesla po Muskovom oznámení o viac ako 5 %. V čase písania tohto článku sa aktívum obchodovalo na 48 900 USD, ktoré podľa údajov poskytnutých štatistickou spoločnosťou CoinMarketCap pokleslo za posledných 24 hodín o 12 %.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Buyers reportedly canceling Cybertruck orders after Tesla suspends BTC payments. [online]. [cit. 2021-05-14]. Dostupné na: https://finbold.com/buyers-reportedly-canceling-cybertruck-orders-after-tesla-suspends-btc-payments/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments