-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Kanadský energetický gigant TC Energy zaznamenal v prvom štvrťroku stratu 1 miliardy...

Kanadský energetický gigant TC Energy zaznamenal v prvom štvrťroku stratu 1 miliardy USD

TC Energy je jednou z najväčších kanadských spoločností. V prvom štvrťroku 2021 zaznamenal energetický gigant čistú stratu 1,1 miliardy USD. Čistá strata spoločnosti TC Energy bola pripísaná poplatku za zníženie hodnoty aktív vo výške 2,2 miliárd USD, ktorý súvisel s pozastavením platnosti povolenia Keystone XL vládou Joe Bidena.

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti TC Energy, François Poirier, počas zverejňovania zárobkov uviedol: „Aj keď sme boli veľmi sklamaní zrušením prezidentského povolenia pre Keystone XL a následným poplatkom za znehodnotenie po zdanení, máme dobrú pozíciu na to, aby sme dodávali udržateľný a vysoký rast kvality v nasledujúcich rokoch.”

Po započítaní tejto jednorazovej straty však spoločnosť TC Energy v marcovom štvrťroku zaznamenala upravený zisk vo výške 1,1 miliardy USD.  

TC Energy je dobre diverzifikovaná spoločnosť

Napriek makroekonomickým výzvam predviedlo diverzifikované portfólio aktív generujúcich hotovosť svoju odolnosť. 

Za posledných 14 mesiacov bola spoločnosť TC Energy ovplyvnená volatilitou cien ropy, poveternostnými javmi a pretrvávajúcou pandémiou. 

Napriek tomu sa spoločnosti v tomto období podarilo udržať a dokonca zvýšiť výplaty dividend. 

Spoločnosť TC Energy v súčasnosti podporuje zabezpečený kapitálový program vo výške 20 miliárd USD, čo jej pomôže zlepšiť peňažné toky do budúcnosti a podporí zvyšovanie dividend v budúcnosti. 

Väčšina jej kapitálových projektov je zabezpečená dlhodobými zmluvami, vďaka ktorým je TC Energy viditeľný z hľadiska výnosov a hotovostných tokov.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Canada’s energy giant TC Energy just posted a $1 billion loss in Q1. [online]. [cit. 2021-05-14]. Dostupné na: https://finbold.com/canadas-energy-giant-tc-energy-just-posted-a-1-billion-loss-in-q1/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments