13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Microstrategy pokračuje v akumulácii Bitcoinu

Microstrategy pokračuje v akumulácii Bitcoinu

Spoločnosť MicroStrategy oznámila ďalší nákup v hodnote 15 miliónov.

Napriek nestabilným podmienkam na trhu sa gigant obchodného spravodajstva Michaela Saylora zdvojnásobil, pokiaľ ide o stratégiu súvisiacu s BTC. Spoločnosť kúpila ďalších 271 Bitcoinov, vďaka čomu ich momentálne drží takmer 92 000.

  • Spoločnosť zalistovaná na burze NASDAQ ohlásila 13. mája najnovší nákup 271 Bitcoinov. Firma uviedla, že investovala sumu 15 miliónov dolárov.
  • Napriek oznámeniu, ktoré bolo zverejnené vo štvrtok 13. 5. 2021 bol nákup s najväčšou pravdepodobnosťou uskutočnený v stredu 12. 5. 2021 predtým, pretože spoločnosť MicroStrategy uviedla, že priemerná cena bola 55 387 dolárov za BTC. Táto cena bola aktuálna práve v tento deň. 
  • Dňa 13.5. 2021 klesla cena na hodnoty 2-mesačného minima pod 47 000 dolárov, kvôli tomu, že Tesla zakázala nákup svojich elektromobilov pomocou Bitcoinu.
  • Vďaka tomuto značnému prírastku sa celý objem vlastnených mincí MicroStrategy rozrástol na 91 850 tokenov. Spoločnosť začala s akumuláciou BTC už v auguste minulého roka.
  • Priemerná nákupná cena jedného kusu predstavuje 24 403 USD.
  • Spoločnosť MicroStrategy celkovo zaplatila za mince, ktoré drží, 2,241 miliárd dolárov. Napriek tomu s impozantným zhodnotením aktíva majú dnes tieto nákupy celkovú hodnotu okolo 4,6 miliárd dolárov.
  • Okrem toho, že softvérový gigant a jeho generálny riaditeľ vlastnia 0,437% všetkých Bitcoinov, ktoré kedy existovali, spustili v posledných mesiacoch niekoľko ďalších iniciatív zameraných na BTC.
  • Spoločnosť MicroStrategy spustila začiatkom tohto roka určený portál zameraný na vzdelávanie riadiacich pracovníkov na úrovne-C veľkých spoločností o výhodnosti investovania do Bitcoinu. Krátko na to Saylor vydal komplexný kurz aj pre retailových investorov.
  • Spoločnosť navyše urobila významnú zmenu vo svojich interných postupoch, keď začala členom rady zamestnancov, ktorí nie sú zamestnancami, platiť radšej pomocou BTC v ako hotovosti.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. MicroStrategy Buys Another $15M Worth of Bitcoin at $55K. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/microstrategy-buys-another-15m-worth-of-bitcoin-at-55k/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments