-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Zákazníci banky Revolut si budúci týždeň budú môcť vybrať Bitcoin do externých...

Zákazníci banky Revolut si budúci týždeň budú môcť vybrať Bitcoin do externých peňaženiek

Britská banka Revolut omylom oznámila, že platení zákazníci budú môcť vyberať Bitcoin z platformy.

„Správa bola oznámená prostredníctvom blogového príspevku, ktorý bol teraz odstránený z dôvodu chyby plánovania,” uvádza AltFi.

Oznámenie o beta verzii bolo stanovené na budúci týždeň vo štvrtok. V príspevku banka Revolut naznačila, že okrem Bitcoinu plánuje platforma pridať ďalšie digitálne aktíva.

Revolut poznamenáva, že na to, aby sa mohol realizovať výber Bitcoinu, stačí, keď používatelia pridajú adresu peňaženky, zadajú sumu aktíva a dostanú sa do kryptomeny.

Pred blogovým príspevkom Revolut interne oznámila zamestnancom, že jeden z nich túto funkciu už úspešne použil.

„Obrovský míľnik Revolut bude oznámený. Naša verejná beta verzia pre výbery kryptomien je teraz spustená pre všetkých oprávnených používateľov. Náš prvý používateľ teraz úspešne vybral Bitcoin do svojej vlastnej peňaženky. Táto transakcia sa zaznamenáva do blockchainu,” uviedla banka v komunikácii so zamestnancami.

Revolut poznamenáva, že analytický partner blockchainu platformy bude monitorovať všetky externé krypto-adresy, aby zabránil zlozvykom ako pranie špinavých peňazí prostredníctvom funkcie výberu.

V súčasnosti Revolut ponúka viac ako 20 rôznych kryptomien, ktoré môžu používatelia nakupovať a predávať prostredníctvom aplikácie Revolut.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Leaked: Revolut users will be able to withdraw bitcoin to external wallets next week. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://finbold.com/revolut-users-can-withdraw-bitcoin/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments