13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cena Etherea sa v apríli uzatvára rekordne vysoko na úrovni 2 800...

Cena Etherea sa v apríli uzatvára rekordne vysoko na úrovni 2 800 USD

Ethereum ukončuje mesiac apríl na veľmi vysokej úrovni. Podľa údajov spoločnosti Nomics sa prvýkrát dostalo nad hranicu 2 800 USD.

Ethereum od začiatku roka stúplo o 189 %. V minulom roku bolo od tohto bodu vyššie o 1 200 %.

Stúpanie ceny Etherea má niekoľko potenciálnych príčin, vrátane stabilného pokroku smerom k rýchlejšiemu a lacnejšiemu blockchainu Ethereum 2.0, ako aj rastúceho optimizmu, že júlová aktualizácia siete môže pomôcť znížiť poplatky a zvýšiť cenu.

Index priemeru Dow Jones sa dnes mierne uzavrel. Po prvýkrát sa v apríli dostal nad 34 000 a prejavil tak dôveru investorov v americké akcie.

Trhy s kryptomenami tiež ukazujú svoju silu po útlme v polovici apríla. 

Binance Coin za posledný mesiac stúpol o 87% a dosiahol 630 USD, Cena Dogecoinu sa v rovnakom časovom rámci zvýšila viac ako štvornásobne a token riadenia Uniswap UNI naďalej ťaží z túžby po DeFi, ktoré umožňuje obchodníkom zamieňať tokeny, získavať úroky a pôžičky bez finančných sprostredkovateľov.

Bitcoin neobvykle zaostáva. To ukazuje, že krypto-trh je čoraz viac diverzifikovaný a od neho menej závislý, pokiaľ ide o zaťaženie, ako tomu bolo v minulosti. 

Bitcoin, ktorý 14. apríla dosiahol historicky najvyššiu hodnotu, nad 63 000 USD, sa o desať dní neskôr potopil pod 50 000 USD. Odvtedy sa zotavil a za posledný týždeň sa zvýšil o 15 %.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Ethereum Price Closes April Above Record High of $2,800. [online]. [cit. 2021-05-01]. Dostupné na: https://decrypt.co/69642/ethereum-price-closes-april-record-high-2800

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments