21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Časopis Time Magazine vymenoval dve krypto-firmy do zoznamu Top 100 „najvplyvnejších spoločností"

Časopis Time Magazine vymenoval dve krypto-firmy do zoznamu Top 100 „najvplyvnejších spoločností”

Zoznam Top 100 najvplyvnejších spoločností časopisu Time Magazine bol zverejnený 27. apríla. V ňom boli uvedené spoločnosti Digital Currency Group a Coinbase. Zoznam pozostával zo štyroch rôznych kategórií – priekopníci, vodcovia, titani a narušitelia.

Skupina digitálnych mien bola kategorizovaná ako „narušiteľ” spolu s ďalšími známymi menami, ako sú Tesla, Huawei, Shopify a Clubhouse. 

Časopis poznamenal, že DCG „demystifikuje kryptomenu pre investorov” prostredníctvom svojich dcérskych spoločností, správcu aktív Grayscale a kryptomenového spravodajského webu CoinDesk. 

Od dnešného dňa má spoločnosť Grayscale spravované celkové aktíva v hodnote 45,5 miliárd USD alebo AUM:

„V januári 2020 sa bitcoinový trust spoločnosti Grayscale stal prvým finančným produktom podporovaným výlučne digitálnou menou. Podával správy komisii pre cenné papiere, a otvoril tak trust (a rozšíril blockchain) ďalším potenciálnym investorom.”

Zatiaľ čo spoločnosť Grayscale v uplynulom roku zaznamenala obrovský úspech, na zaradenie jej materskej spoločnosti do zoznamu môže mať vplyv aj nedávne partnerstvo so spoločnosťou Time. 

Publikácia a Grayscale sa združujú, aby vypustili sériu vzdelávacích videí založených na kryptomene, pričom spoločnosť Time tiež súhlasila s tým, že ich spoločnosť Grayscale zaplatí v bitcoinoch a na svojej súvahe bude mať BTC.

Coinbase bola zaradená do kategórie „titani” spolu s mainstreamovými gigantmi Facebook, Alibaba, Google, Walmart a Amazon. 

Burza bola označená ako „podpora dôveryhodnosti kryptomeny” v súvislosti s jej priamym zaradením na burzu Nasdaq 14. apríla. 

Burza v tomto roku získala v 1. štvrťroku viac výnosov ako za celý rok 2020. V prvom štvrťroku pritom zaznamenala 1,8 miliardy USD v porovnaní s približne 1,2 miliardami USD za celý minulý rok:

„Bol to obrovský rok pre kryptomeny, ale nič nebolo takým dôkazom ako priame zalistovanie Coinbase dňa 14. apríla, ktoré prevádzkuje burzu, kde 56 miliónov používateľov nakupuje a predáva Bitcoin a ďalšie.” 

Burza Coinbase ukončila prvý deň obchodovania v hodnote takmer 86 miliárd USD. Stala sa tak najhodnotnejšou finančnou burzou v USA a kryptomien bola posilnená dôveryhodnosť Wall Street.

Pridanie spoločností Coinbase a Digital Currency Group je ďalším krokom na ceste hlavného prijímania kryptomien. Len pred chvíľou by si bolo ťažké predstaviť, že by sa toto duo dostalo do spoločnosti renomovaných inštitúcií zo zoznamu top 100, ako sú Disney, BP, Paypal, Adidas, Spotify a AirBnB.

Magazín Time vyšiel prvýkrát v marci 1923. Časopis a jeho online publikácia sa postupne začleňovali krypto-sveta. V marci magazín vydražil svoju prvú skupinu tokenizovaných obálok časopisov ako NFT, pričom najpredávanejší NFT získal takmer 250 000 USD.

Minulý týždeň ohlásil Time partnerstvo s Crypto.com, aby prijalo jednorazové platby kryptomenou za svoje 18-mesačné digitálne predplatné a ponúklo 10 % cashback čitateľom, ktorí zaplatili mincou CRO na Cypto.com.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Time Magazine names two crypto firms in Top 100 ‘most influential companies’ list. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/time-magazine-names-two-crypto-firms-in-top-100-most-influential-companies-list

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments