-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Komodity Za kryptomeny si teraz môžete kúpiť už aj diamant

Za kryptomeny si teraz môžete kúpiť už aj diamant

Možnosť zakúpenia unikátneho diamantu pomocou kryptomien nikdy nebola bližšie. Aukčný dom Sotheby oznámil, že v aukcii o vzácny 101karátový diamant bude možné platiť vybranými kryptomenami, pričom očakáva zisk až 15 miliónov dolárov. Je to prvýkrát, čo bude v aukčnej ponuke vzácny kameň takejto hodnoty. Sotheby‘s označil tento krok za „významný okamih vývoja” trhu.

Unikát medzi drahokamami

V hre je diamant v tvare hrušky s veľkosťou 101,38 karátov pomenovaný The Key 10138. Podľa Sotheby’s ide o jeden z 10 diamantov v aukcii, ktorý má viac ako 100 karátov. „Len dva z nich boli hruškovitého tvaru,” uviedol Sotheby‘s.

Koľko by Vás taký diamant vyšiel?

Odhadovaná predajná cena diamantu sa pohybuje v rozpätí od 10 do 15 miliónov dolárov. Ten sa bude v aukcii hongkongského Sotheby’s ponúkať 9. júla, ale ponuky budú otvorené online už od 25. júna. Okrem tradičných peňazí môžu kupujúci zaplatiť prostredníctvom kryptomien ako sú Ethereum či Bitcoin.

K tejto udalosti sa vyjadril aj podpredseda spoločnosti Sotheby’s Jewellery v Ázii, Jü Wen-chao, so slovami: „Toto je skutočne symbolický okamih. Najstarší a symbolický menovateľ hodnoty možno teraz prvýkrát zakúpiť prostredníctvom najnovšej univerzálnej meny ľudstva.” Vzápätí dodal: „Nikdy nebol lepší okamih uviesť na trh diamant svetovej úrovne, ako je tento.”

„The Key 10138 dosiahol podľa Sotheby’s najvyšší stupeň farieb a jasu. Zároveň patrí do vzácne podskupiny, v ktorej sa nachádza menej ako 2 % všetkých drahokamových diamantov, známych ako Type IIa,” konštatoval maklér. Ako uvádza Sotheby’s, unikátny je aj tvar hrušky. Asi najznámejší z diamantov v tvare hrušky je Cullinan I, umiestnený v londýnskom Toweri, ktorý je osadený do imperiálneho žezla.

Unikát The Key 10138 sa predá počas inauguračnej aukcie Sotheby ‘Luxury Edit. Predané budú aj ďalšie luxusné predmety, ako sú hodinky, kabelky a vzácne tenisky.

Zdroj:

PATRIA.CZ, 2021. Sotheby’s nabízí unikátní diamant. Kupující budou moci platit i kryptoměnami. [online]. [cit. 2021-06-22]. Dostupné na: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4710217/sothebys-nabizi-unikatni-diamant-kupujici-budou-moci-platit-i-kryptomenami.html

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments