-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Francúzska banka testuje vysporiadanie cenných papierov na základe digitálnej meny

Francúzska banka testuje vysporiadanie cenných papierov na základe digitálnej meny

Francúzska centrálna banka, Banque de France, pokračuje v práci na vývoji digitálnej meny Európskej centrálnej banky (CBDC).

V pondelok banka oficiálne oznámila úspešné ukončenie experimentu CBDC s významnou švajčiarskou bankou pre kryptomeny SEBA.

Experiment sa uskutočnil v spolupráci so SEBA, Banque Internationale v Luxemburgu a luxemburským centrálnym depozitárom cenných papierov, LuxCSD. Tento pokus využil CBDC na simuláciu vyrovnania a dodania kótovaných cenných papierov na európskom mechanizme vyrovnania cenných papierov TARGET2-Securities (T25).

SEBA kúpila cenné papiere od Banque Internationale à Luxembourg. Poobchodné vyrovnanie bolo spravované spoločnosťou LuxCSD.

Nathalie Aufauvre, generálna riaditeľka finančnej stability a operácií v Banque de France uviedla, že najnovší test CBDC preukázal možnosti interakcie bežných finančných systémov a distribuovaných systémov. 

„Tento experiment dláždi tiež cestu pre ďalšie aliancie, aby mohli ťažiť z príležitostí, ktoré ponúkajú finančné aktíva v blockchainovom prostredí,” uviedla Aufauvre.

Banka poznamenala, že nový test CBDC je súčasťou experimentálneho programu CBDC začatého v marci 2020. Jeho cieľom je otestovať integráciu CBDC. 

Ďalšie experimenty programu budú pokračovať až do polovice roku 2021, keď Banque de France otestuje okrem iných centrálnych bánk v Európe životaschopnosť CBDC.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Banque de France tests digital currency-based securities settlement. [online]. [cit. 2021-06-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/banque-de-france-tests-digital-currency-based-securities-settlement

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments