-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Dogecoin klesol od svojho ATH v máji o 75 %: Investori prosia...

Dogecoin klesol od svojho ATH v máji o 75 %: Investori prosia Elona Muska o pomoc

Vzhľadom na to, že Dogecoin stratil za šesť týždňov 75 % svojej dolárovej hodnoty, zúfalí investori vyzývajú Elona Muska, aby opäť zasiahol a poslal cenu nahor.

Zdá sa, že „rok-DOGE” je už na konci, pretože jeho popularita, ktorá sa prudko zvýšila po početných vyjadreniach Elona Muska, klesla zhruba o 75 % od svojho vrcholu spred necelých dvoch mesiacov.

Demonštruje to riziká pre retailových investorov, ktorí slepo sledujú známe osobnosti. Mnohí z nich teraz naliehajú na Muska, aby im podal pomocnú ruku.

DOGE poklesol za šesť týždňov o 75 %

Všetko nasvedčovalo tomu, že Dogecoin bude pokračovať v trende zo začiatku roka. Výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, ktorý patrí k najvplyvnejším ľudom na svete, viedol masívny rast niekoľkými pro-DOGE vyjadreniami na sociálnych sieťach.

Jeho slová zasiahli aj ďalšie známe osobnosti, svetové značky a veľké spoločnosti, výsledkom čoho bol efekt snehovej gule. Cena meme mince zaznamenala parabolický rast. Retailoví investori sa ponáhľali k brokerom a burzám ako je napr. Robinhood, aby pokračovali v horúcom trend a nakupovali.

Všetko vyvrcholilo 8. mája. Krátko predtým, ako Elon Musk prvýkrát účinkoval v televíznej šou Saturday Night Live. Elon sľúbil že počas šou bude hovoriť o tokene inšpirovanom Shiba Inu. Hodnota tejto kryptomeny prudko vzrástla na nové historické maximum 0,75 USD.

To znamenalo, že bol už len 0,25 dolára od vytúženého cieľa 1 dolár. Kryptomena, ktorá sa začala vtipom pred ôsmimi rokmi, zaznamenala až päťciferné percentuálne zisky za niečo viac ako štyri mesiace.

Tento trend sa ale prudko zvrátil po vystúpení Muska v populárnej šou. DOGE sa vydal opačným smerom a za menej ako týždeň stratil 50 % svojej hodnoty. Napriek počiatočnému odrazu, celotrhová korekcia, na ktorú mal zhodou okolností istý vplyv aj Elon Musk, naďalej pokračovala.

Dnes DOGE klesol na hodnotu 0,16 USD. Aj keď sa meme coin o pár centov zdvihol na zhruba 0,185 dolára, od svojho ATH, klesol začiatkom mája o viac ako 75 %. Teraz je kúsok od straty svojho miesta v top 10 najväčších digitálnych aktívach podľa trhovej kapitalizácie, kde dosiahol štvrté miesto a v máji bol dokonca blízko k prekonaniu Binance Coin.

DOGEUSD . Zdroj: TradingView
Ponaučenie

Ako už bolo spomenuté vyššie, Elon Musk mohol vyvolať DOGE mániu, ale za nárast cien boli zodpovední najmä retailoví investori. Vyhľadávanie Dogecoinu priam explodovalo, keď sa kryptomena objavovala úplne všade.

Ľudia v krypto-priemysle i mimo neho rýchlo investovali do najhorúcejšieho tokenu. Bitcoin a ďalšie altcoiny so serióznymi sieťami už neboli atraktívne, pretože nemohli viacciferne zvyšovať ceny v priebehu jedného dňa.

Hlavná otázka nezainteresovaných sa zmenila z „mal by som investovať do Bitcoinu alebo Etherea“ na „ako môžem nakúpiť DOGE“.

Teraz je to ale všetko inak. Nálada je pochmúrna a zúfalí investori, ktorí použili viac finančných prostriedkov ako si mohli dovoliť stratiť, hľadajú pomoc. Nejde ale o hocijakú pomoc. Chcú, aby zasiahol Elon Musk.

Mnoho ľudí prosilo miliardára, aby tweetoval niečo pozitívne ohľadom meme mince, aby sa jej cenová trajektória mohla ešte raz zvrátiť, tak, ako to už v minulosti bolo mnohokrát. Musk ale teraz až netypicky mlčí.

To vyvoláva otázku: Kto za to môže? Miliardár s neuveriteľným vplyvom, ktorý môže ovplyvniť trh jediným tweetom, alebo všetci ľudia, ktorí ho slepo sledovali bez toho, aby si urobili vlastný prieskum?

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021, Dogecoin Is Down 75% Since its ATH in May: Investors Beg Elon Musk for Help. [online]. [cit. 2021-06-23]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/dogecoin-is-down-75-since-its-ath-in-may-investors-beg-elon-musk-for-help/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments