13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta YouTuber upravil svoje Nintendo Game Boy na Bitcoin miner

YouTuber upravil svoje Nintendo Game Boy na Bitcoin miner

Ľudia v posledných mesiacoch skúmajú a prichádzajú s novými spôsobmi ťažby kryptomien. 

Jedným z nich je aj vlogger, ktorý na YouTube zdieľal video, v ktorom ukázal ako si upravil svoj Nintendo Game Boy na Bitcoin miner.

Pri prehľadávaní online obchodov nenašiel slušné GPU, a tak sa odhodlal byť kreatívny s herným hardvérom, ktorý už má.

Rozhodol sa použiť originálny a nemodifikovaný Game Boy a vysvetlil, ako nastaviť zariadenie na Wi-Fi prístup, aby ťažba BTC mohla prebiehať. 

Vo svojom videu uvádza, že riešením je pripojenie Game Boy k počítaču pomocou Raspberry Pi Pico.

„Game Boy má prepojovací port, ktorý sa bežne používa na hranie hier. Pri ťažbe ho môžeme využiť na komunikáciu s počítačom. Na zostavenie adaptéra z prepojovacieho kábla na USB som sa rozhodol použiť Raspberry Pi Pico, pretože umožňuje ľahko implementovať všetky druhy IO protokolov,” vysvetlil Youtuber 

Ľudia, ktorí majú doma Nintendo Game Boy, môžu pomocou tohto nastavenia povoliť, aby ich hracie zariadenie ťažilo kryptomenu. 

Ako nápad je to veľmi kreatívny počin. Na druhej strane toto herné zariadenie pravdepodobne za svoj život nevyprodukuje jediný BTC.

Herná konzola dokáže vyčerpať iba 0,8 hashov za sekundu. V porovnaní s tým dokáže súčasný ASIC miner vyčerpať okolo 100 terahashov za sekundu, čo znamená, že hashová rýchlosť Game Boy je o 125 biliónov pomalšia.

Pri takomto tempe bude trvať pár kvadriliónov rokov, kým sa pomocou Game Boy vyťaží jeden BTC.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. YouTuber converts his Nintendo Game Boy into a bitcoin miner. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://finbold.com/youtuber-converts-his-nintendo-game-boy-into-a-bitcoin-miner/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments