21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Goldman Sachs plánuje zaradiť BTC do svojej ponuky

Goldman Sachs plánuje zaradiť BTC do svojej ponuky

Mary Rich, vedúca Oddelenia digitálnych aktív divízie správy súkromného majetku spoločnosti Goldman Sachs, dnes ráno vo svojom vyhlásení uviedla, že banka plánuje spustiť „celé spektrum” investícií do Bitcoinu a ďalších digitálnych aktív.

Goldman nasleduje Morgan Stanley 

Spoločnosť Goldman Sachs, ktorá má v správe aktíva v hodnote viac ako 1,8 bilióna USD plánuje ponúknuť investície do kryptomien. Predovšetkým však do Bitcoinu. „Bude to pomocou fyzických BTC, derivátov alebo tradičných investičných nástrojov,” tvrdí Rich.

Tento prechod spoločnosti Goldman nastáva niekoľko dní po tom, čo  spoločnosť Morgan Stanley oznámila ponuku investičných produktoch súvisiacich s kryptomenami pre bohatých zákazníkov. 

Goldman sa tiež zameriava na „klientov so súkromným bohatstvom”, ako sú jednotlivci s vysokým majetkom, rodinné kancelárie, nadačné fondy s investíciou najmenej 25 miliónov USD v blízkej budúcnosti. 

Rich uviedla, že súčasné makro-prostredie spolu s perspektívou blockchainu ako „úsvitu nového internetu” motivovalo mnoho klientov spoločnosti Goldman Sachs na hľadanie investícií do BTC.

Ďalej dodala: „Existuje skupina klientov, ktorí sa na toto aktívum pozerajú ako na zabezpečenie proti inflácii.”

Banka plánuje začať ponúkať svoje BTC od júna tohto roku.

Spoločnosť Goldman nedávno uviedla na trh aj nástroj na nepriame bitcoinové investovanie prostredníctvom platformy Ark Innovation ETF.

Zdroj:

CRYPTOBRIEFING, 2021. Goldman Sachs Plans Suite of Bitcoin Products for Q2. [online]. [cit. 2021-03-31]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/goldman-sachs-plans-suite-bitcoin-products-q2/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments