13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Ekonomika FCA: Podniky v oblasti kryptomien musia teraz predložiť správu o finančnej kriminalite

FCA: Podniky v oblasti kryptomien musia teraz predložiť správu o finančnej kriminalite

Britský finančný regulátor – Financial Conduct Authority (FCA) zverejnil nové vyhlásenie o politike: Odteraz budú krypto-spoločnosti zahrnuté do kategórie podnikov označovaných ako „REP-CRIM”.

„REP-CRIM”:

Politika regulačného orgánu sa zmenila. Stalo sa tak preto, že podniky pracujúce s digitálnymi aktívami, sú nútené predkladať správy o finančnej kriminalite, aby pomohli FCA posúdiť potenciálne riziká prania špinavých peňazí a nezákonného obchodovania.

Okrem spoločností poskytujúcich kryptomeny FCA zahrnula do tohto zoznamu „ďalšie firmy”

Celkovo sa teraz nové pravidlo vzťahuje na banky, stavebné sporiteľne, podniky vykonávajúce činnosti súvisiace s MiFID a kryptomeny.

Od tohto okamihu sa všetky budú označovať ako „REP-CRIM”.

Toto vyhlásenie o politike navrhuje, aby sa do rozsahu návratnosti zahrnuli ďalšie firmy a podniky kryptomeny na základe ich obchodných aktivít a potenciálnych rizík prania špinavých peňazí.

Táto aktualizácia bola vykonaná po konzultácii s FCA v auguste minulého roku. Teraz sa podľa vyhlásenia zvýšil počet spoločností, ktoré musia zasielať správy o finančnej kriminalite, z 2 500 na približne 7 000.

Podstata REP-CRIM

Tieto správy poskytujú orgánu pre finančné správy informácie o ukazovateľoch možného prania špinavých peňazí pre tieto spoločnosti na základe ich regulovanej činnosti, aby nad nimi mohli lepšie vykonávať dohľad.

Regulačný orgán teraz uvažuje o rozšírení tohto zoznamu na väčší počet spoločností. 

Zdroj:

U.TODAY, 2021. BREAKING: Crypto Asset Businesses Now Have to Submit Financial Crime Report: FCA Watch Dog. [online]. [cit. 2021-03-31]. Dostupné na: https://u.today/breaking-crypto-asset-businesses-now-have-to-submit-financial-crime-report-fca-watch-dog

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments