Yahoo Answers sa chýli ku koncu

0
110

Takmer 16 rokov po svojom vzniku sa zábavná a často frustrujúca platforma zameraná na otázky a odpovede natrvalo ukončí 4. mája. 

Spoločnosť Yahoo oznámila krok v poznámke pre používateľov tento týždeň. V nej je stanovený harmonogram nadchádzajúcich zmien.

„Aj keď sme nemohli byť hrdí na to, čo sme spolu dosiahli, dnes sa obraciame na vás. Je to z dôvodu aby sme vám oznámili, že sme sa rozhodli 4. mája 2021 ukončiť program Yahoo Answers,“ uvádza sa v oznámení zverejnenom webom The Verge. 

„Hoci bola služba Yahoo Answers kedysi kľúčovou súčasťou produktov a služieb spoločnosti Yahoo, v priebehu rokov sa stala menej populárnou. Bolo to z dôvodu zmien potrieb našich členov. Za týmto účelom sme sa rozhodli presunúť naše zdroje od spoločnosti Yahoo Answers a zamerať sa tak na produkty, ktoré lepšie slúžia našim členom a plnia prísľub spoločnosti Yahoo, že poskytne prémiový a dôveryhodný obsah.“

Podľa listu budú môcť používatelia na platforme zverejňovať odpovede a otázky až do 20. apríla. Predchádzajúce príspevky týkajúce sa otázok a odpovedí si budú môcť na webe prezerať iba v režime na čítanie do 4. mája. 

Používatelia, ktorí si chcú stiahnuť kópiu ich príspevku v službe Yahoo Answers to môžu urobiť prihlásením do panela ochrany osobných údajov. Následne si môžu vyžiadať kópiu najneskôr do 30. júna. Od 1. júla budú údaje Yahoo Answers odstránené a už nebudú k dispozícii.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Yahoo Answers Will Permanently Shut Down in May. [online]. [cit. 2021-04-10]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/yahoo-answers-to-shut-down-in-may

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here