27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Yahoo Answers sa chýli ku koncu

Yahoo Answers sa chýli ku koncu

Takmer 16 rokov po svojom vzniku sa zábavná a často frustrujúca platforma zameraná na otázky a odpovede natrvalo ukončí 4. mája. 

Spoločnosť Yahoo oznámila krok v poznámke pre používateľov tento týždeň. V nej je stanovený harmonogram nadchádzajúcich zmien.

„Aj keď sme nemohli byť hrdí na to, čo sme spolu dosiahli, dnes sa obraciame na vás. Je to z dôvodu aby sme vám oznámili, že sme sa rozhodli 4. mája 2021 ukončiť program Yahoo Answers,” uvádza sa v oznámení zverejnenom webom The Verge. 

„Hoci bola služba Yahoo Answers kedysi kľúčovou súčasťou produktov a služieb spoločnosti Yahoo, v priebehu rokov sa stala menej populárnou. Bolo to z dôvodu zmien potrieb našich členov. Za týmto účelom sme sa rozhodli presunúť naše zdroje od spoločnosti Yahoo Answers a zamerať sa tak na produkty, ktoré lepšie slúžia našim členom a plnia prísľub spoločnosti Yahoo, že poskytne prémiový a dôveryhodný obsah.”

Podľa listu budú môcť používatelia na platforme zverejňovať odpovede a otázky až do 20. apríla. Predchádzajúce príspevky týkajúce sa otázok a odpovedí si budú môcť na webe prezerať iba v režime na čítanie do 4. mája. 

Používatelia, ktorí si chcú stiahnuť kópiu ich príspevku v službe Yahoo Answers to môžu urobiť prihlásením do panela ochrany osobných údajov. Následne si môžu vyžiadať kópiu najneskôr do 30. júna. Od 1. júla budú údaje Yahoo Answers odstránené a už nebudú k dispozícii.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Yahoo Answers Will Permanently Shut Down in May. [online]. [cit. 2021-04-10]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/yahoo-answers-to-shut-down-in-may

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments