21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Výskumný segment bankového gigantu Citi úspešne dokončil proof-of-concept, ktorý umožňuje cezhraničné platby...

Výskumný segment bankového gigantu Citi úspešne dokončil proof-of-concept, ktorý umožňuje cezhraničné platby pomocou blockchainu

Výskumný segment bankového gigantu Citi v spolupráci s Inter-American Bank (IDB) úspešne dokončil projekt proof-of-concept, ktorý umožňuje cezhraničné platby pomocou blockchainu.

Tlačové vyhlásenie IDB naznačuje, že projekt uskutočňovaný spolu s iniciatívou Citi Innovation Labs zabezpečoval cezhraničné platby z USA do krajín v Latinskej Amerike a Karibiku.

Projekt tiež použil tokenizované peniaze. Tie zaručujú úplnú schopnosť sledovania transakcií, výmenných kurzov a poplatkov.

Systém využíva sieť LACChian Blockchain Network s platbami odosielanými z kancelárií IDB vo Washingtone D. C. príjemcom z Dominikánskej republiky.

Špecialisti na blockchain IDB a technický vedúci siete LACChain, Marcos Allende, vysvetľuje, ako k transakcii došlo. Podľa Allendeho:

„Na účely overenia koncepcie vložila IDB na účet spoločnosti Citi finančné prostriedky denominované v dolároch, ktoré boli vedené, tokenizované a prevádzané pomocou digitálnych peňaženiek. Po tokenizácii boli tieto prostriedky prevedené na miestnu menu, dominikánske peso, pomocou výmenného kurzu stanoveného spoločnosťou Citi. Výmenné kurzy, stav platieb a poplatky sa dali vždy sledovať a boli transparentné. Transakciu bolo možné skontrolovať v LACChain Blockchain.”

Piotr Marciszewski z Citi uviedol, že je možné prepojiť sieť LACChain s API WordLink pri využití blockchainovej technológie.

IDB bude neustále objavovať inovatívne technológie

Vedúci projektu z IDB, Rubén Gutierrez, uviedol, že skúmanie inovatívnych technológií je teraz hlavnou prioritou banky. Účastníci projektu si navyše uvedomujú, že zraniteľné skupiny môžu prosperovať z včasných remitencií.

Vo všeobecnosti skúmal test príležitosti a výzvy, ktorým čelia finančné inštitúcie pri zavádzaní cezhraničných platieb pomocou technológie blockchain.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Citi bank’s research wing completes cross-border payments using blockchain. [online]. [cit. 2021-04-09]. Dostupné na: https://finbold.com/citi-banks-research-wing-completes-cross-border-payments-using-blockchain/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments