17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta WHO: Pandémia Covid-19 nie je ešte ani zďaleka za nami

WHO: Pandémia Covid-19 nie je ešte ani zďaleka za nami

Svetová zdravotnícka organizácia uvádza, že pandémia sa ešte ani zďaleka neskončila a bolo by veľkou chybou myslieť si, že áno. 

Na pondelňajšom 74. svetovom zdravotníckom zhromaždení generálny riaditeľ WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, uviedol, že každá krajina domnievajúca sa, že pandémia skončila, robí obrovskú chybu.

„Realita je taká, že pred ukončením tejto pandémie je ešte veľa práce,” uviedol pre CNN. 

„Sme veľmi radi, že počet prípadov a úmrtí naďalej globálne klesá, ale bolo by fatálnou chybou, keby si ktorákoľvek krajina myslela, že nebezpečenstvo pominulo,” dodal.

Tedros uviedol, že členské štáty by sa mali zaviazať k dosiahnutiu cieľov minimálne 10 % populácie zaočkovanej do septembra a 30 % do konca roka 2021. Dodal, že východiskom z pandémie sú „na mieru šité a konzistentné” opatrenia v oblasti verejného zdravia a spravodlivé očkovanie.

„Jedného dňa, dúfajme, že čoskoro, bude pandémia za nami. Psychologické jazvy ale zostanú už navždy pre tých, ktorí stratili svojich blízkych, pre zdravotníckych pracovníkov, ktorí museli pracovať za hranice svojich schopností a pre milióny ľudí všetkých vekových skupín konfrontovaní s mesiacmi osamelosti a izoláciou,” uviedol.

WHO uvádza, že na celom svete bolo 169 597155 prípadov ochorenia Covid-19 a 3 530 582 úmrtí. K 27. máju bolo podaných 1 546 316 352 dávok vakcíny.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. WHO Says Assuming Danger From Pandemic Has Passed Would Be ‘Monumental Error’. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/world-health-organization-danger-passed-monumental-error

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments