17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Nová štúdia o klimatických zmenách tvrdí, že 37 % globálnych úmrtí na...

Nová štúdia o klimatických zmenách tvrdí, že 37 % globálnych úmrtí na horúčavy je dôsledkom zmeny podnebia

Nová štúdia zistila, že globálne otepľovanie viedlo k viac ako tretine úmrtí na svete.

Po analýze úmrtí na teplo zo 732 svetových miest od roku 1991 do roku 2018 pre správu o prírodnej zmene podnebia dospeli vedci k záveru, že 37 % z týchto úmrtí bolo spôsobených otepľovaním zapríčineným človekom. 

„Ide o úmrtia súvisiace s teplom, ktorým sa dá v skutočnosti zabrániť. Je to niečo, čo priamo spôsobujeme,” uviedla pre novinovú agentúru Associated Press, Ana Vicedo-Cabrera, epidemiologička z Inštitútu sociálnej a preventívnej medicíny na univerzite v Berne vo Švajčiarsku.

V Južnej Amerike došlo k najväčšiemu počtu úmrtí v dôsledku zmeny podnebia. V Brazílii bolo priemerne najviac 239 úmrtí ročne. Južná Európa a južná Ázia boli tiež vysoko na zozname. USA ako celok zaznamenali viac ako 1100 úmrtí na teplo vo 200 mestách, z toho 35 % z dôvodu klimatických zmien. 

Štúdia vyhodnotila, že mesto New York malo najviac so 141 úmrtiami a v Honolulu bolo 82 % úmrtí na teplo v dôsledku zmeny podnebia.

Ako teploty stúpajú, počty úmrtí na teplo sa budú naďalej zvyšovať. Štúdia zistila, že viac ľudí zomiera aj na extrémne poveternostné javy, ako sú búrky, záplavy a suchá. Otázka znie, dá sa tomu zabrániť? A ako?

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Study Says 37 Percent of Global Heat Deaths are Due to Climate Change. [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/study-says-37-percent-global-heat-deaths-due-to-climate-change

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments