23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin uzavrel máj ako druhý najhorší mesiac s poklesom o 35 %

Bitcoin uzavrel máj ako druhý najhorší mesiac s poklesom o 35 %

Zatiaľ sa história v 2. štvrťroku neopakuje, pretože máj sa po 35 % poklese ukázal ako druhý najhoršie výkonný mesiac v histórii Bitcoinu.

Aj napriek tomu, že Q2 (druhý štvrťrok) patrí historicky ku vysoko ziskovým štvrťrokom, Bitcoin v rovnakom období roku 2021 nepriniesol žiadne zisky. Okrem toho ukončil máj s obrovskými stratami, vďaka ktorým sa stal tento mesiac druhým najhorším v histórii s výrazným poklesom hodnoty o 35 %.

Druhý najhorší mesiac Bitcoinu

S istotou môžeme povedať, že máj, ktorý sa práve skončil, nedopadol pre najznámejšiu kryptomenu dobre. Aktívum v „horúcom apríli”, v ktorom dosiahlo posledné historické maximum, 65 000 dolárov, sa na tejto cene neudržalo dlho a kleslo pod 60 000 dolárov.

Mesiac máj sa v podstate začal celkom dobre. Bitcoin za prvý týždeň stúpol o niekoľko tisíc dolárov a atakoval hranicu 60 000 dolárov. Nedokázal ju ale prekonať, čo spôsobilo obavy v krypto-komunite. Mnohí tvrdili, že ak sa túto hranicu nepodarí prekonať, môže dôjsť ku korekcii.

A korekcia sa skutočne čoskoro dostavila. Prudký pokles mohol byť pravdepodobne spôsobený Elonom Muskom a Teslou, keď zrušili možnosť zakúpiť elektrické vozidlá pomocou BTC, a FUD správami z Číny.

Za pár dní kryptomena klesla z 58 000 na 50 000 dolárov, potom na 40 000 dolárov a nakoniec sa 19. mája dostala na 30 000 dolárov. Odvtedy BTC získal späť časť svojej hodnoty, ale stále nedokázal prekonať hranicu 40 000 dolárov.

Bitcoin nakoniec ukončil mesiac v červených číslach. Podľa Bybt klesol o 35,31 %. To znamená, že v máji 2021 dosiahol druhú najhoršiu výkonnosť v histórii. Tento pokles sa priblížil až k novembru 2018, keď toto aktívum pokleslo o 36,57 %.

Bitcoin Monthly Returns (%). Source: Bybt
Výkonnosť Bitcoinu v jednotlivých mesiacoch (%). Zdroj: Bybt

Za zmienku stojí fakt, že Q2 je najvýkonnejším štvrťrokom Bitcoinu. Priemerný zisk pred rokom 2021 dosahoval okolo 60 %.

Ethereu sa darilo lepšie

Aj keď väčšina altcoinov prešla tiež veľmi rozrušujúcim a nestálym mesiacom, niektorým, vrátane Etherea, sa darilo skutočne lepšie. ETH bolo až do polovice mája zaradené medzi tými najlepšími, keď po prvýkrát dosiahlo hodnotu 4000 $. Dňa 12. mája sa dokonca dostalo na svoje historické maximum, približne 4,400 $.

Vďaka zvýšenej volatilite ale cena druhej najhodnotnejšej kryptomeny klesla približne na 1700 dolárov. Po tomto poklese o 62 % sa ETH začalo zotavovať a uzavrelo mesiac „s rozdielom menej ako sto dolárov od poslednej mesačnej sviečky”, ako nedávno zdôraznil na Twitteri populárny krypto-analytik ,Lark Davis.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. MicroStrategy CEO: Bitcoin Closed May as the Second-Worst Performing Month With a 35% Drop, [online]. [cit. 2021-06-02]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bitcoin-closed-may-as-the-second-worst-performing-month-with-a-35-drop/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments