17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta WhatsApp bude pokračovať v zmenách napriek odporu

WhatsApp bude pokračovať v zmenách napriek odporu

WhatsApp presadzuje kontroverzné zmeny v podmienkach poskytovania služieb. Mení však spôsob, akým používateľov upozorňuje na zmeny.

Po prvom januárovom oznámení si milióny používateľov stiahli aplikácie od konkurencie spoločnosti WhatsApp.

Platforma vlastnená spoločnosťou Facebook predtým uviedla, že sa stala obeťou „dezinformácií” okolo tejto zmeny.

WhatsApp však teraz tvrdí, že sa „zamyslela” nad tým, ako by mohla lepšie vysvetliť zmeny. V počiatočnom tlaku viedla situácia k rozšíreným obavám, že bude veľké množstvo údajov z aplikácie WhatsApp zdieľaných s Facebookom.

V skutočnosti sa v tejto oblasti zmenilo len veľmi málo a takmer všetci používatelia predtým akceptovali daný typ zdieľania údajov.

V rámci druhého pokusu vylepšenia svojho mena začne aplikácia WhatsApp v priebehu nasledujúcich týždňov informovať svojich používateľov tak, že bude zobrazovať bannerové upozornenie.

Účinnosť nových podmienok je naplánovaná na 15. mája.

WhatsApp tvrdí, že údaje, ktoré zdieľa so svojou materskou spoločnosťou, nezahŕňajú správy, skupiny ani protokoly hovorov.

Namiesto toho sa v nich uvádza, že nové podmienky sa zameriavajú na zmeny, ktoré umožňujú používateľom odosielať správy podnikom.

WhatsApp už zdieľa s Facebookom informácie ako napr. vašu IP adresu a informácie o vašom telefóne, ako aj nákupy uskutočnené prostredníctvom platformy. To však neplatí v Európe a Veľkej Británii, kde existujú odlišné zákony o ochrane súkromia.

Odborníci na ochranu súkromia však tvrdia, že sága zdôrazňuje, akú nevedomosť majú používatelia o tom, ako sa ich údaje používajú.

„Vo svojom úsilí objasniť, že nič zlé nerobí v skutočnosti Whatsapp nechtiac zdôraznil, že už teraz zbiera obrovské množstvo dát pre Facebook,” uviedol Ray Walsh, expert na digitálne súkromie v ProPrivacy.

Americké regulačné orgány už začali vyšetrovanie technologických gigantov v súvislosti s ochranou súkromia.

Zdroj: 

BBC, 2021. WhatsApp to go ahead with changes despite backlash. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/technology-56127220

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments