-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta HSBC presúva svoje zameranie v dôsledku klesajúceho zisku

HSBC presúva svoje zameranie v dôsledku klesajúceho zisku

HSBC (The Hongkong and Shanghai Banking Corporation) je britská nadnárodná investičná banka a holdingová spoločnosť poskytujúca finančné služby. Banka so sídlom v Spojenom kráľovstve už teraz generuje väčšinu svojich výnosov z Ázie.

HSBC načrtla plány na investovanie približne 6 miliárd $. Zameriava sa na správu majetku a komerčné bankovníctvo na podporu „dvojciferného rastu”. Na to vyčlenila ázijské trhy v Singapure, Číne a Hongkongu.

Aktualizácia stratégie nastala, keď HSBC oznámila pokles ziskov pre rok 2020 o 34%, čiastočne kvôli vplyvu Covid-19.

Zisk spoločnosti HSBC pred zdanením klesol za rok končiaci sa 31. decembra na 8,8 miliárd $. Toto predstavuje pokles z 13,35 miliardy $ v predchádzajúcom roku.

Výkonný riaditeľ HSBC, Noel Quinn, vo svojom vyhlásení uviedol: Banka má solídne finančné výsledky v súvislosti s pandémiou – najmä v Ázii, ktorá predstavuje pevné základy pre náš budúci rast.”

Pri dodržaní plánov redukovania nákladov, ktoré znížia počet jej zamestnancov o zhruba 35 000, presadzuje HSBC jednu z najdrastickejších reakcií bankového priemyslu na pandémiu.

Analytici očakávali, že banka založená v Hongkongu ohlási plány ohľadom obmedzenia svojich retailových bankových operácií v USA.

HSBC má sieť 150 pobočiek v USA a za posledný rok už zatvorila 80 pobočiek.

V utorok banka uviedla, že „skúma organické a anorganické možnosti” svojej americkej franšízy retailového bankovníctva.

Minulý mesiac predseda HSBC Mark Tucker na konferencii ázijských finančných fór v januári uviedol: „Existujú skutočné príležitosti na rast nášho bohatstva a expanziu do celej južnej Ázie.”

„Aj keď je ekonomické prostredie stále neisté, myslíme si, že Ázia, najmä Čína, bude pôsobiť ako hlavný motor a životne dôležitý stabilizátor globálnej ekonomiky,” uviedol pre Hong Kong Bruce Pang, vedúci makro-strategického výskumu v spoločnosti China Renaissance Securities.

Zdroj: 

BBC, 2021. HSBC shifts focus from west to east as profits dive. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56150430

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments