Sťahovanie aplikácie Clubhouse sa za posledné dva týždne zdvojnásobilo

0
158

Podľa odhadov analytickej firmy zdvojnásobila aplikácia Clubhouse svoje počty sťahovaných súborov za menej ako dva týždne.

Aplikácia App Annie uvádza, že od 1. do 16. februára došlo k nárastu globálneho sťahovania z 3,5 milióna na 8,1 milióna.

Táto aplikácia, ktorá funguje iba na pozvanie, vzrástla na popularite vďaka vystúpeniam niektorých významných osobností.

Táto popularita však takisto vyvolala aj značnú vlnu kritiku firmy. Odborníci zdôraznili, že údaje z aplikácie niekedy smerujú cez čínske servery, aj keď sa používatelia nachádzajú v Spojených štátoch alebo iných krajinách. Takisto sa objavili obavy o ochranu súkromia v súvislosti s tým, ako aplikácia kontroluje kontaktné knihy používateľov.

Zdá sa ale, že tieto obavy nemali veľký vplyv na záujem používateľov.

K rastu došlo napriek obmedzeniam modelu Clubhouse: je k dispozícii iba pre telefóny iPhone a každý používateľ môže pozvať iba niekoľko ďalších.

Asi 2,6 milióna nedávnych stiahnutí bolo zaznamenaných v Spojených štátoch. Toto uvádza vo svojej správe aplikácia App Annie. 

Časť dopytu mohla byť podporená technologickými osobnosťami, ako sú Elon Musk a Mark Zuckerberg. O spoločnosti Facebook sa teraz hovorí, že pracuje na konkurencii podobného produktu.

Čísla sťahovaných súborov však nemusia byť presným indikátorom počtu skutočných používateľov.

Clubhouse sama nezverejňuje počty používateľov, ale niektoré odhady uvádzajú počet používateľov na viac ako šesť miliónov.

Zdroj: 

BBC, 2021. Clubhouse downloads double in two weeks, analytics firm says. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/technology-56127226

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here