27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Walmart investoval do Rakutenu 153 miliónov $ za 1% podiel

Walmart investoval do Rakutenu 153 miliónov $ za 1% podiel

Americký gigant Walmart investuje 153 miliónov $ do japonskej platformy elektronického obchodu Rakuten.

V oficiálnom vyhlásení Walmart uviedol, že prevezme 0,9% podiel v spoločnosti Rakuten.

Dohoda prichádza takmer tri roky po tom, čo Rakuten a Walmart vstúpili do aliancie s cieľom osloviť používateľov v Japonsku a Spojených štátoch. V rámci partnerstva tieto dve firmy uviedli na trh digitálne nákupné centrum Rakuten Ichiba s produktmi pod značkou USA.

Walmart uvádza, že investícia pomôže spoločnosti ťažiť z budúceho rastu v meniacom sa globálnom maloobchodnom ekosystéme.

Judith McKenna, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Walmart International, uviedla:

„Na celom svete realizujeme strategické kapitálové investície, aby sme spoločnosti Walmart umožnili ťažiť z budúceho rastu v rýchlo sa meniacom globálnom maloobchodnom prostredí. Spoločnosť Rakuten poznáme a pracujeme s ňou už dlho. V mnohých ohľadoch ich ambiciózna cesta k vývoju ekosystému elektronického obchodu na vysokej úrovni odráža našu vlastnú.”

Finančná injekcia spoločnosti Walmart je súčasťou 2,2 miliárd $, ktoré Rakuten získal na pomoc v konkurencii s americkými technologickými gigantmi. 

Medzi ďalších investorov patrí logistická firma Japan Post s podielom 8,3% a spoločnosť Tech Company Tencent s 3,6% podielom.

Hiroshi Mikitani, predseda a CEO spoločnosti Rakuten, uvádza: „Tieto nové investície do spoločnosti Rakuten naznačujú rovnako vysoké očakávania rastu a dopadu ekosystému Rakuten, ktorých jadrom je mobilná služba, ako aj veľký potenciál pre ďalšiu spoluprácu s významnými spoločnosťami z troch popredných svetových ekonomík.”

Rakuten v súčasnosti prevádzkuje viac ako 70 spoločností.

Okrem elektronického obchodu sa spoločnosť pustila do internetových služieb, cestovania, digitálneho obsahu a služieb FinTech.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Walmart investing $153 million in Rakuten for a 1% stake. [online]. [cit. 2021-03-14]. Dostupné na: https://finbold.com/walmart-investing-153-million-in-rakuten-for-1-stake/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments