21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Americký gigant pre investičný výskum vzdeláva investorov v oblasti Bitcoinu

Americký gigant pre investičný výskum vzdeláva investorov v oblasti Bitcoinu

Americká spoločnosť pre správu investícií, Morningstar, vzdeláva svojich investorov v oblasti Bitcoinu (BTC) a ďalších kryptomien.

Morningstar uvádza, že táto iniciatíva je súčasťou jej úlohy pri posilňovaní postavenia investorov po tom, čo digitálny priestor zaznamenal rast.

„Pokračujeme v sledovaní záujmu investorov o priestor digitálnych aktív a vyhodnocujeme, ako by mohli investori úspešne využívať kryptomeny vo svojich portfóliách. Ako príklad uvádzame, že v súčasnosti na našej platforme prinášame viac ako 120 informačných kanálov o kryptomenách,” uviedla Morningstar.

Nedávno spoločnosť uverejnila článok o výhodách a nevýhodách zahrnutia BTC do investičného portfólia. 

Americká investičná výskumná spoločnosť so sídlom v USA poznamenáva, že so zvýšeným vstupom inštitucionálnych investorov do bitcoinového priestoru aktívum neustále stráca svoju hodnotu ako nástroj diverzifikácie.

Morningstar dospela k záveru, že BTC môže ako alternatívna mena podporovať nové technológie.

Spoločnosť tiež poukazuje na to, že BTC má aj nedostatky, pretože negeneruje peňažné toky. Jeho hodnota primárne závisí od toho, za čo sú ľudia ochotní zaplatiť.

Morningstar v súčasnosti pôsobí v 27 krajinách a pokrývala okolo 621 370 investícií s počtom zamestnancov 5 230.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. American investment research giant is educating investors on Bitcoin [online]. [cit. 2021-03-14]. Dostupné na: https://finbold.com/american-investment-research-giant-is-educating-investors-on-bitcoin/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments