21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Výsledkom zneužitia protokolu Spartan je strata 30 miliónov USD

Výsledkom zneužitia protokolu Spartan je strata 30 miliónov USD

Spartan Protocol, platforma zameraná na likviditu syntetických aktív v inteligentnom reťazci Binance, bola v sobotu neskoro večer ochudobnená o 30 miliónov USD v dôsledku koordinovaného útoku na svoj fond likvidity.

„Ťažba sa zamerala na chybný výpočet podielu likvidity v skupine likvidity SPARTA / WBNB, ktorý útočníkovi umožnil výber finančných prostriedkov,” vysvetlila blockchainová bezpečnostná spoločnosť PeckShield. 

Bezpečnostný expert pokračoval:

„Konkrétny hack nafukuje bilanciu aktív fondu pred spálením rovnakého množstva tokenov fondu na získanie zbytočne veľkého množstva podkladových aktív. Dôsledok tohto útoku vedie k strate viac ako 30 miliónov USD z postihnutej skupiny.”

Spartan Protocol tweetoval v sobotu a vysvetlil: „Útočník použil 61 mil. USD v BNB na prekonanie poolov prostredníctvom neznámej cesty ekonomického ťaženia na odstránenie zhruba 30 mil USD.”

Token Spartan Protocol v nedeľu klesol o 30 % na 1,17 USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Spartan Protocol exploit results in loss of $30M. [online]. [cit. 2021-05-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/spartan-protocol-exploit-results-in-loss-of-30m

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments