17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta MetaMask varuje pred novým phishingovým robotom

MetaMask varuje pred novým phishingovým robotom

Poskytovateľ krypto-peňaženky MetaMask upozornil svojich používateľov na nového phishingového robota. Ten sa pokúša ukradnúť ich počiatočné frázy vo forme služby Dokumenty Google.

Dňa 3. mája varoval MetaMask používateľov, že sa robot pokúša nasmerovať používateľov na domnelý portál „okamžitej podpory”, kde sú vyzvaní na zadanie informácií do formulára Dokumenty Google.

Formulár sa pýta na tajnú frázu, ktorá môže byť použitá na respawn používateľa krypto-peňaženky. 

Spoločnosť Metamask uviedla, že nedisponuje systémom podpory založeného na službe Google DOCS, ktorý nalieha na používateľov, aby hľadali podporu z možnosti “Získať pomoc” v rámci samotnej aplikácie Metamask na zabránenie podvodom.

Metamask tiež povzbudzuje používateľov, aby podvody nahlásili.

Kvôli svojej popularite predstavuje Metamask jeden z najvyšších cieľov pre hackerov a podvodníkov. 

Phishingové útoky sú spôsob sociálnej inžinierskej techniky, ktorú používajú podvodníci na lákanie používateľov, aby dokončili akciu, ktorá odhaľuje osobné údaje alebo podrobnosti o účte.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. MetaMask warns of new phishing bot. [online]. [cit. 2021-05-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/metamask-warns-of-new-phishing-bot

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments