Etiópia nasadzuje blockchain Cardana na sledovanie výkonnosti študentov

0
163

Cardano potvrdilo svoje partnerstvo s etiópskou vládou s cieľom využiť blockchain na zefektívnenie riadenia vzdelávacieho systému v krajine.

Podľa materskej spoločnosti Cardano (IOHK) sa dohoda zameriava na asi päť miliónov študentov stredných škôl a 700 000 učiteľov. Tento program poháňa riešenie decentralizovanej identity s názvom Atala PRISM.

Atala PRISM ID od IOHK pomôže úradom vytvoriť záznam o vzdelávacom výkone študentov, ktorý zabráni neoprávnenej manipulácii a pomôže vymedziť oblasti a príčiny neúspechu vo vzdelávaní.

Systém tiež ponúkne študentom digitálne kvalifikácie overené blockchainom, ktoré sa snažia znížiť počet podvodných vstupov na univerzity a hľadanie si zamestnania. 

Zamestnávatelia budú môcť ďalej overovať všetky známky študentov bez toho, aby sa spoliehali na tretie strany.

„Táto iniciatíva je zameraná na prinášanie technológií na zlepšenie kvality vzdelávania. Je veľmi praktické myslieť na technológiu blockchain ako na spôsob zlepšenia kvality vzdelávania,“ uviedol etiópsky minister školstva, Getahun Mekuria.

Blockchain ADA plánuje zahrnúť celý vzdelávací systém

IOHK poznamenáva, že konečným cieľom je zahrnúť do systému celý vzdelávací systém.

„Cieľom sú učitelia a študenti stredných škôl, ale pravdepodobnosť, že to bude zahŕňať celý školský systém od materských škôl po univerzity, je veľmi pravdepodobná. To privedie ešte viac ľudí do ekosystému Cardano,“ uviedol David Orr.

V rámci podpory tejto iniciatívy poskytne etiópska vláda všetkým učiteľom a žiakom tablety spolu so špecializovanou internetovou sieťou.

IOHK v posledných mesiacoch naznačoval dohodu s etiópskou vládou, ale ako dôvod omeškania uvádzal byrokraciu.

Spočiatku sa vyskytli správy, že partnerstvo potenciálne podporí etiópsky systém identifikácie občanov. 

Najnovší vývoj prichádza sotva mesiac po tom, čo Cardano oznámilo, že dosiahlo 100 % decentralizáciu pre blokovú výrobu.

Okrem Etiópie spolupracuje IOHK aj s mobilnou blockchainovou spoločnosťou World Mobile na prepojení odľahlých dedín v Tanzánii s internetom.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethiopia deploys Cardano’s blockchain to track student performance. [online]. [cit. 2021-05-03]. Dostupné na: https://finbold.com/ethiopia-deploys-cardanos-blockchain-to-track-student-performance/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here