13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ako koreluje druhá výhra Ripple na súde so 113 % rally XRP?

Ako koreluje druhá výhra Ripple na súde so 113 % rally XRP?

V decembri podala Komisia spoločnosti Ripple Labs, výkonného riaditeľa Brada Garlinghousea, a spoluzakladateľa, Chrisa Larsena, žalobu za údajne nelegálny predaj neregistrovaného cenného papiera. 

Cena XRP v nasledujúcom mesiaci klesla, burzy ju vyradili z platnosti a niektorí investori stratili vieru.

Sudkyňa Sarah Netburn sa postavila na stranu Ripple a nariadila komisii SEC, aby stiahla svojich šesť predvolaní zaslaných bankám, ktoré od riadiacich pracovníkov spoločnosti požadovali osobné finančné informácie.

Začiatkom marca odoslala SEC predvolanie na šesť bánk so žiadosťou o osobné finančné informácie pre generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple, ktorým je Brad Garlinghouse, a spoluzakladateľa, Christiana Larsena.

Dvojica vzniesla námietku a podala návrh naznačujúci, že súhlasili s poskytnutím všetkých potrebných záznamov týkajúcich sa transakcií XRP, hoci ich osobné financie sú pre prípad bezpredmetné. 

Ich právnici tiež označili tento krok SEC za „neprimerané prekročenie”.

Sudkyňa Sarah Netburn súhlasila s výkonnými riaditeľmi spoločnosti Ripple a v piatok vyhovela ich návrhu. 

Oznámila, že získavanie takýchto osobných bankových informácií od obžalovaných je zbytočné:

„Žiadosti komisie SEC a predvolania tretích strán majú širšie požiadavky. To by však viedlo k zverejneniu obrovského množstva súkromných finančných informácií bez významu, či jednotliví žalovaní ponúkali alebo predávali XRP na verejnom trhu alebo propagovali jeho predaj potenciálnym investorom,” čítajúc súdny dokument.

To znamená druhé víťazstvo súdu Ripple vs. SEC za týždeň. 

Začiatkom tohto týždňa sudkyňa umožnila spoločnosti získať prístup k interným diskusiám SEC o BTC a ETH.

Stojí za zmienku, že výrazný nárast digitálneho tokenu XRP spoločnosti Ripple sa zintenzívnil až po poslednom rozhodnutí súdu. 

XRP sa včera obchodovalo okolo 1 USD, vzrástlo zhruba o 40 % a dosiahlo nové trojročné maximum 1,4 USD.

Zdroj:

NEWSBTC, 2021. How Ripple’s big win in court correlates with XRP’s 113% rally. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://www.newsbtc.com/news/how-ripples-big-win-in-court-correlates-with-xrps-113-rally/

CRYPTOPOTATO, 2021. XRP Price Surges 40% to $1.4 as Court Disallows SEC to Access Ripple’s Execs Personal Records [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/xrp-price-explodes-40-to-1-4-as-court-disallows-sec-to-access-ripples-execs-personal-records/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments