27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Výnosy z ťažby BTC dosiahli v marci rekordných 1,5 miliárd $

Výnosy z ťažby BTC dosiahli v marci rekordných 1,5 miliárd $

Vďaka tomu, že cena Bitcoinu bola v marci historicky najvyššia, využívali tieto výhody mineri.

Podľa nedávnej správy blockchainovej analytickej spoločnosti Arcane Research získali mineri BTC minulý mesiac viac ako 1,5 miliardy $ z blokových odmien a poplatkov za BTC.

Aj keď tržby z ťažby ku koncu mesiaca klesali, keď sa objem obchodov ustálil, mesačný záznam stále predstavoval rekord.

Konečné číslo je v súlade s prognózami z polovice marca, keď blockchainová dátová firma Glassnode uviedla, že mineri si domov odnášajú 52,3 milióna $ denne. 

Tržby dosiahli 14. marca rekordných 64,7 milióna $. Bolo to deň po tom, čo cena BTC dosiahla vrchol na svojom novom historickom maxime 61 683 $.

Ťažba spočíva v pridávaní transakcií do bitcoinového blockchainu. Mineri zvyčajne v koordinácii s väčšími ťažobnými firmami používajú na spustenie bitcoinového softvéru špecializovaný hardvér. 

Tento proces poskytuje sieti zabezpečenie, pretože mineri požičiavajú svoj výpočtový výkon na riešenie kryptografických hádaniek. Prvý miner, ktorý to urobí, potvrdí nové množstvo alebo blok transakcií a získa novo vyťažené BTC plus akékoľvek transakčné poplatky, ktoré ľudia zaplatili, aby im pomohli presadiť ich transakcie v sieti.

V súčasnosti dostávajú mineri blokovú odmenu vo výške 6,25 BTC, pričom nový blok sa ťaží zhruba každých 10 minút. 

Zarážajúce môže byť, že bloková odmena bývala vyššia. Od 9. júla 2016 do 11. mája 2020 mineri zarobili 12,5 BTC za každý vyťažený blok. 

Štyri roky predtým to bolo 25 BTC a za takmer prvé štyri roky existencie Bitcoinu boli blokové odmeny 50 BTC.

To znamená, že výnosy z ťažby BTC stúpajú napriek poklesu blokových odmien. Je to z dôvodu, že zmenšujúca sa ponuka spôsobila zvýšenie ceny. 

Cena je v skutočnosti hlavným dôvodom zvýšenia výnosov. Podľa štatistík Blockchain.com transakčné poplatky zohrávajú oveľa menšiu úlohu.

Príjem samozrejme nie je to isté ako zisk. Podľa štatistík BitInfoCharts však ziskovosť ťažby neustále rastie od októbra 2020. V marci dosiahla najvyššiu úroveň od júla 2019.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Bitcoin Mining Revenues Hit Record $1.5 Billion in March [online]. [cit. 2021-04-01]. Dostupné na: https://decrypt.co/63755/bitcoin-mining-revenues-hit-record-1-5-billion-in-march

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments