17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny XRP má dnes väčšiu hodnotu ako pred súdnym sporom SEC proti Ripple

XRP má dnes väčšiu hodnotu ako pred súdnym sporom SEC proti Ripple

K 2. aprílu dosahuje trhová kapitalizácia XRP 27,9 miliárd USD. To z nej robí 7. najväčšiu kryptomenu.

Právne problémy sú zvyčajne zlou správou pre ceny akcií a kryptomeny. XRP sa ukazuje ako výnimka.

Po zvýšení o viac ako 5 % je cena tokenu XRP teraz 0,60 USD a trhový strop predstavuje 27,9 miliárd USD. 

To je vyššia hodnota, ako pred súdnym sporom s SEC, ktorá podala žalobu na Ripple Labs o 1,3 miliardy USD dňa 18. decembra 2020. 

SEC hovorí, že spoluzakladateľ a výkonný predseda Ripple Labs, Chris Larsen, a ďalší spoluzakladateľ, CEO, Brad Garlinghouse, sú zodpovední za 1,3 miliardy USD v neregistrovaných ponukách cenných papierov. XRP je neregistrovaný predmetný cenný papier.

Všeobecne povedané, cenný papier je investičná zmluva, ktorá znamená účasť vo finančnom podniku s očakávaním budúcich ziskov. Predaj cenných papierov v USA reguluje SEC.

V nadväznosti na tieto obvinenia pozastavilo obchodovanie s XRP niekoľko búrz a obchodných platforiem . Medzi nimi sú: Coinbase, Binance.US, Blockchain.com, Crypto.com a eToro. 

Spoločnosť Ripple Labs utrpela ďalšie neúspechy, keď sa jej partnerstvo s MoneyGram v marci skončilo. Stalo sa tak po tom, čo táto spoločnosť spomenula „neistotu ohľadne ich prebiehajúcich súdnych sporov”.

Spoločnosť Ripple a jej vedúci tím však proti obvineniam bojovali. Žiadali súd, aby prinútil komisiu SEC odovzdať dokumenty týkajúce sa vyšetrovania, kde sú uvedené kryptomeny BTC a ETH, ktoré zdanlivo unikli kontrole SEC. 

Agentúra bola ohľaduplná k svojmu prístupu k hodnoteniu krypto-aktív.

Tieto dokumenty obsahovali zmienku o XRP ako o „virtuálnej mene” a nie ako o zabezpečení, čo by mohlo podporiť prípad Ripple. 

Najnovší cenový nárast XRP – token sa vo februári krátko dotkol 0,60 USD. Potom sa o dva týždne neskôr znížil na 0,41 USD. To môže signalizovať, že investori veria, že kryptomena a firma, ktorá za ňou stojí, môžu prípad SEC prežiť.

Podľa spoločnosti Nomics stúpla cena XRP od začiatku roka o 170 % a predstihla tak Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Chainlink, ktoré sú medzi top 10 mincami z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. XRP Is Worth More Today Than Before SEC Lawsuit Against Ripple. [online]. [cit. 2021-03-04]. Dostupné na: https://decrypt.co/63855/xrp-worth-more-today-before-sec-lawsuit-ripple

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments