XRP má dnes väčšiu hodnotu ako pred súdnym sporom SEC proti Ripple

0
137

K 2. aprílu dosahuje trhová kapitalizácia XRP 27,9 miliárd USD. To z nej robí 7. najväčšiu kryptomenu.

Právne problémy sú zvyčajne zlou správou pre ceny akcií a kryptomeny. XRP sa ukazuje ako výnimka.

Po zvýšení o viac ako 5 % je cena tokenu XRP teraz 0,60 USD a trhový strop predstavuje 27,9 miliárd USD. 

To je vyššia hodnota, ako pred súdnym sporom s SEC, ktorá podala žalobu na Ripple Labs o 1,3 miliardy USD dňa 18. decembra 2020. 

SEC hovorí, že spoluzakladateľ a výkonný predseda Ripple Labs, Chris Larsen, a ďalší spoluzakladateľ, CEO, Brad Garlinghouse, sú zodpovední za 1,3 miliardy USD v neregistrovaných ponukách cenných papierov. XRP je neregistrovaný predmetný cenný papier.

Všeobecne povedané, cenný papier je investičná zmluva, ktorá znamená účasť vo finančnom podniku s očakávaním budúcich ziskov. Predaj cenných papierov v USA reguluje SEC.

V nadväznosti na tieto obvinenia pozastavilo obchodovanie s XRP niekoľko búrz a obchodných platforiem . Medzi nimi sú: Coinbase, Binance.US, Blockchain.com, Crypto.com a eToro. 

Spoločnosť Ripple Labs utrpela ďalšie neúspechy, keď sa jej partnerstvo s MoneyGram v marci skončilo. Stalo sa tak po tom, čo táto spoločnosť spomenula „neistotu ohľadne ich prebiehajúcich súdnych sporov“.

Spoločnosť Ripple a jej vedúci tím však proti obvineniam bojovali. Žiadali súd, aby prinútil komisiu SEC odovzdať dokumenty týkajúce sa vyšetrovania, kde sú uvedené kryptomeny BTC a ETH, ktoré zdanlivo unikli kontrole SEC. 

Agentúra bola ohľaduplná k svojmu prístupu k hodnoteniu krypto-aktív.

Tieto dokumenty obsahovali zmienku o XRP ako o „virtuálnej mene“ a nie ako o zabezpečení, čo by mohlo podporiť prípad Ripple. 

Najnovší cenový nárast XRP – token sa vo februári krátko dotkol 0,60 USD. Potom sa o dva týždne neskôr znížil na 0,41 USD. To môže signalizovať, že investori veria, že kryptomena a firma, ktorá za ňou stojí, môžu prípad SEC prežiť.

Podľa spoločnosti Nomics stúpla cena XRP od začiatku roka o 170 % a predstihla tak Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Chainlink, ktoré sú medzi top 10 mincami z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. XRP Is Worth More Today Than Before SEC Lawsuit Against Ripple. [online]. [cit. 2021-03-04]. Dostupné na: https://decrypt.co/63855/xrp-worth-more-today-before-sec-lawsuit-ripple

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here